lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 10038 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Počas prvého dňa horúčav skolabovalo 91 ľudí

Bratislava 18. júna (TASR) - Horúčavy začali na Slovensku úradovať a teploty sa majú aj dnes vyšplhať až na 36 stupňov Celzia. Len za prvý horúci deň, v pondelok 17. 6., z dôvodu vysokých teplôt na Slovensku skolabovalo 91 ľudí. Pre TASR to uviedol Boris Chmel, manažér pre komunikáciu s verejnosťou Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: SČK a NTS vyzývajú ľudí, aby prišli darovať krv

Bratislava 7. augusta (TASR) - Slovenský Červený kríž (SČK), územný spolok Bratislava – Mesto sa v spolupráci s Národnou transfúznou službou (NTS) SR obracia na ľudí s prosbou o pomoc pri darovaní krvi. Zdravotníci v Bratislave pociťujú v týchto dňoch nedostatok darcov krvi, čo vedie k problémom so zásobovaním krvou. "Je obdobie dovoleniek a prázdnin, čo veľmi ovplyvňuje túto situáciu, ale ...

Lekarne.sk

Z. Zvolenská rokovala so sestrami, pokračujú v stanovačke (2)

Bratislava 2. októbra (TASR) - Šéfka rezortu zdravotníctva Zuzana Zvolenská (nominant Smer-SD) sa nechystá do protestného stanového mestečka sestier pred Úradom vlády v Bratislave. Ako poznamenala, napriek tomu, že ministerka behajúca s kanvicou medzi sestrami by bola mediálna zaujímavá, jej miesto je na ministerstve. Sestry na svoj výstražný protest pozývali nielen Zvolenskú, ale aj premiéra ...

Lekarne.sk

NITRA: Zadlžovanie krajských nemocníc v Leviciach a Topoľčanoch sa prehlbuje

Nitra 4. apríla (TASR) – Politika zdravotných poisťovní a nová legislatíva dostáva nemocnice v Topoľčanoch a Leviciach do červených čísel. Myslí si to riaditeľka neziskovej organizácie Nemocnice s poliklinikami Marta Eckhardtová, ktorá obe zdravotnícke zariadenia prevádzkuje. Strata oboch nemocníc sa v poslednej dobe prehlbuje.

Lekarne.sk

Archeológia: Artériosklerózou trpeli už starí Egypťania

Amsterdam 17. mája (TASR) - Prvým známym človekom trpiacim artériosklerózou bola princezná, ktorá žila pred 3500 rokmi v starom Egypte. Na základe výskumu staroegyptských múmií k tomu dospel medzinárodný tím vedcov. Experti preskenovali 52 múmií uložených v múzeách v Káhire a v Spojených štátoch.

Radíme: Vysoký krvný tlak sa môže prejavovať bolesťou hlavy či chronickou únavou

Bratislava 24. apríla (TASR) - Vysoký krvný tlak nebolí. Pacient o ňom často nemusí vedieť. ...