lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

V Českej republike sa po troch rokoch objavila vtáčia chrípka

authorTASR dateNedeľa, 18.01.2020 categoryDenné správy

Praha 18. januára (TASR) - V malom chove hydiny v českej obci Štěpánov nad Svratkou na Vysočine potvrdili veterinári prítomnosť vírusu vtáčej chrípky H5N8. Informovala o tom v sobotu česká Štátna veterinárna správa (SVS). "Nákazu do chovu zrejme zavliekli voľne žijúce vodné vtáky," uviedol hovorca SVS Petr Vorlíček, ktorého citoval spravodajský server Novinky.

Lekarne.sk

Kežmarok: V laboratóriách nemocnice vlani zrealizovali vyše 300.000 rozborov

authorTASR dateNedeľa, 18.01.2020 categoryDenné správy

Kežmarok 18. januára (TASR) - Viac ako 324. 000 rozborov zrealizovali v roku 2019 v laboratóriu v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok. Väčšinu z nich urobili na úseku biochémie.

Lekarne.sk

Odborníci: Samovražda je smrť, ktorá je zbytočná

authorTASR dateNedeľa, 18.01.2020 categoryDenné správy

Bratislava 18. januára (TASR) – Samovražda je zbytočnou smrťou. Upozorňuje na to Liga za duševné zdravie. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie spácha každých 40 sekúnd samovraždu jeden človek, v Európe je to približne 150.

Lekarne.sk

Čína hlási ďalšie prípady nakazenia novým vírusom; USA zavedú letiskové kontroly

authorTASR dateNedeľa, 18.01.2020 categoryDenné správy

Peking/New York 18. januára (TASR) - Čínske úrady identifikovali ďalšie štyri prípady v rámci epidémie zápalu pľúc, ktorá súvisí so šírením nového druhu koronavírusu. Celkový počet nakazených tak stúpol na 45, oznámila v sobotu zdravotná komisia stredočínskeho mesta Wu-chan, ktoré je ohniskom nákazy. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Lekarne.sk

Banská Bystrica: V okrese sa počas tohto týždňa vyskytlo 14 prípadov salmonelózy

authorTASR dateSobota, 17.01.2020 categoryDenné správy

Banská Bystrica 17. januára (TASR) – V okrese Banská Bystrica sa tento týždeň vyskytlo 14 prípadov salmonelózy. Z nich je už desať prípadov potvrdených, v ostatných ešte nie sú výsledky k dispozícii. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici Mária Tolnayová.

Kedy je načase navštíviť lekára? Konzultácie s odborníkom sa oplatia

Máte ťažkosti s únikom moču? Môže ísť o dočasný, ale aj dlhodobý problém. Dôležité je rozpoznať príznaky a nebáť sa navštíviť odborníka. Ak ste zaznamenali prejavy inkontinencie, neodkladajte návštevu odborníka. Včasná diagnostika po konzultácii s lekárom vám môže ušetriť nemalé starosti.