lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Maroko začína otvárať hranice po prísnom uzavretí krajiny v dôsledku COVID-19

authorTASR dateŠtvrtok, 09.07.2020 categoryDenné správy

Rabat 9. júla (TASR) - Maroko začne od budúceho týždňa postupne otvárať vzdušné a námorné hranice po jednom z najprísnejších uzavretí hraníc na svete, ktoré uväznilo tisíce turistov v krajine a tisíce Maročanov v zahraničí bez toho, aby sa mohli vrátiť domov. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie marockej vlády. Od 14. júla, v prvej fáze znovuotvárania hraníc, ...

Lekarne.sk

BRIEF: Počet obetí pandémie dosiahol 550.000

authorTASR dateŠtvrtok, 09.07.2020 categoryDenné správy

Paríž 9. júla (TASR) - Celosvetový počet úmrtí v dôsledku choroby COVID-19 dosiahol vo štvrtok 550. 000, informovala agentúra AFP. UPOZORNENIE: Správu aktualizujeme.

Lekarne.sk

Bulharsko opäť zaviedlo niektoré epidemiologické opatrenia

authorTASR dateŠtvrtok, 09.07.2020 categoryDenné správy

Sofia 9. júla (TASR) - Bulharsko sprísnilo vo štvrtok epidemiologické opatrenia po náraste počtu prípadov nákazy koronavírusom. Kluby a bary sa opäť zatvorili, športové zápasy sa budú hrať pred prázdnymi tribúnami, píše agentúra AFP s odvolaním sa na predstaviteľov ministerstva zdravotníctva. Bulharsko zaznamenalo vo štvrtok dosiaľ najvyšší počet 240 nových prípadov infekcie.

Lekarne.sk

Bosna a Hercegovina hlási 215 nových prípadov ochorenia COVID-19

authorTASR dateŠtvrtok, 09.07.2020 categoryDenné správy

Sarajevo 9. júla (TASR) - Zdravotnícke úrady v Bosne a Hercegovine potvrdili za uplynulých 24 hodín 215 nových prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19, pričom päť ďalších pacientov chorobe podľahlo. Úrady otestovali 1860 ľudí, z ktorých bolo 110 pozitívnych vo Federácii Bosny a Hercegoviny a 105 v Republike srbskej, informovala vo štvrtok tlačová agentúra HINA. Najvyšší počet ...

Lekarne.sk

Počet obetí pandémie dosiahol 550.000

authorTASR dateŠtvrtok, 09.07.2020 categoryDenné správy

Paríž 9. júla (TASR) - Celosvetový počet úmrtí v dôsledku choroby COVID-19 dosiahol vo štvrtok 550. 000, informovala agentúra AFP. Polovicu z celkového počtu obetí zaznamenali Spojené štáty, Brazília, Británia a Taliansko.

Zdravie: V UNB podali prvýkrát pacientovi liek s účinnou látkou remdezivir

Bratislava 8. júla (TASR) – V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) sa prvýkrát podal pacientovi liek s látkou remdezivir, ktorý zabraňuje množeniu koronavírusu v tele človeka. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská. Podľa riaditeľky UNB Renáty Vandriakovej sa 39-ročnému pacientovi po podaní lieku výrazne polepšilo aj v kombinácii s kortikoidom dexametazónom.