lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

KOMÁRNO: Na 6. ročníku zdravotníckej konferencie sa zišlo vyše 700 zdravotníkov

authorTASR dateUtorok, 25.09.2017 categoryDenné správy

Komárno 25. septembra (TASR) - Témou 6. ročníka zdravotníckej konferencie s medzinárodnou účasťou, ktorá sa konala v dňoch 21. a 22. septembra v komárňanskej nemocnici, bola bezpečnosť pacienta a zdravotníckeho pracovníka. Ako TASR informovala Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa spoločnosti Agel SK, ktorá Všeobecnú nemocnicu v Komárne manažérsky riadi, na tejto vzdelávacej konferencii, ktorá patrí ...

Lekarne.sk

RADÍME: Rodičia by mali uprednostniť detské vysielačky na baterky, nehrozí skrat

authorTASR dateUtorok, 25.09.2017 categoryDenné správy

Bratislava 25. septembra (TASR) – Rodičia by mali používať detské vysielačky na baterky. Nevzniká pri nich nebezpečenstvo skratu a možno ich nechať v blízkosti dieťaťa, riadia odborníci. Minulý týždeň totiž zraneniam podľahlo malé dieťa.

Lekarne.sk

Elektronické objednávanie k lekárovi využilo v TSK už vyše 22.000 pacientov

authorTASR datePondelok, 24.09.2017 categoryDenné správy

Trenčín 24. septembra (TASR) – Na vyšetrenie u svojho lekára sa môžu obyvatelia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) už od roku 2016 objednať elektronicky. Stačí im k tomu mobilný telefón, prípadne prístup k počítaču. Podľa vedúcej oddelenia zdravotníctva a humánnej farmácie Úradu TSK Eleny Štefíkovej elektronické objednávanie pacientov je súčasťou aplikácie Ambulancia.

Lekarne.sk

NCZI: Do elektronického zdravotníctva je pripojených 21 nemocníc a polikliník

authorTASR datePondelok, 24.09.2017 categoryDenné správy

Bratislava 24. septembra (TASR) - Do systému elektronického zdravotníctva ezdravie je aktuálne pripojených asi 360 ambulantných lekárov, 21 nemocníc a polikliník. "V procese pripojenia je ďalších 235 nemocníc a polikliník," uviedla pre TASR hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácii (NCZI) Soňa Valášiková. Elektronizáciu zdravotníctva má štát naostro spustiť budúci rok.

Lekarne.sk

MZ SR: Pre urgenty, ktoré sa nedostali do siete, sa nič nemení, tvrdí T. Drucker

authorTASR datePondelok, 24.09.2017 categoryDenné správy

Bratislava 24. septembra (TASR) - Urgentné príjmy v nemocniciach, ktoré sa nedostali do novej pevnej siete navrhnutej Ministerstvom zdravotníctva (MZ) SR, môžu podľa šéfa rezortu Tomáša Druckera (nominant Smer-SD) fungovať aj naďalej. "Sieť urgentných príjmov neznamená, že žiadna iná nemocnica nemôže prevádzkovať urgentný príjem," povedal Drucker. Vysvetlil, že pre urgenty zaradené do siete sa...