lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Slovenskí ministri riešia s Kubáncami Centrum pre liečbu diabetickej nohy aj ESO

authorTASR dateStreda, 20.02.2018 categoryDenné správy

Bratislava 20. februára (TASR) - Používanie lieku Heberprot, ktorý získalo Slovensko v rámci deblokácie kubánskeho dlhu, či vybudovanie Centra pre liečbu diabetickej nohy na Slovensku. Aj o tom hovoria predstavitelia slovenskej a kubánskej vlády na Kube. Slovenskú delegáciu vedie minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), sú v nej aj minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nom.

Lekarne.sk

Zranené dievčatá odviezol z lyžiarskych svahov žilinský záchranársky vrtuľník

authorTASR dateStreda, 20.02.2018 categoryDenné správy

Martin/Zuberec 20. februára (TASR) - Leteckí záchranári zo Žiliny boli v priebehu utorka privolaní najskôr k úrazu, ktorý sa stal 14-ročnej lyžiarke na Martinských holiach, následne záchranársky vrtuľník smeroval k lyžiarskemu úrazu dieťaťa v skiareáli Zuberec – Milotín. TASR o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková. Mladej lyžiarke na ...

Lekarne.sk

MZ: Rezidentský program nijako neobmedzuje, rozširuje ho o ďalšie špecializácie

authorTASR dateStreda, 20.02.2018 categoryDenné správy

Bratislava 20. februára (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR rezidentský program (RP) nijako neobmedzuje. Naopak, rozširuje ho aj o ďalšie špecializácie, ktorých je nedostatok a postupnými krokmi rieši situáciu v krajoch, uviedla to hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová. Voči novele, ktorá začala platiť v máji 2017, sa ohradilo takmer 100 lekárov a lekárok z RP.

Lekarne.sk

OTS: Moje nervy! Na tie zubné dobré slovo nepomáha.

authorTASR dateStreda, 20.02.2018 categoryDenné správy

Bratislava 20. februára (TASR-OTS) - Zaručených právd a strašiakov, čo sa stomatologických zákrokov týka, je neúrekom. Popredné miesto v rebríčku určite patrí aj „ťahaniu“ nervov, ktoré už len z rozprávania budí rešpekt a od návštevy zubára iba odrádza. Zabúdame však, že zapálený alebo inak poškodený nerv je z veľkej časti dôsledkom aj našej ľahostajnosti.

Lekarne.sk

Na onkologickom oddelení FNsP v Žiline pribudli nové lavice na sedenie

authorTASR dateStreda, 20.02.2018 categoryDenné správy

Žilina 20. februára (TASR) – Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline získalo grant na zakúpenie nových lavíc na sedenie. Projekt na zútulnenie čakární uspel v rámci Nadácie pre deti Slovenska prostredníctvom občianskeho združenia (OZ) Onkocentrum Ametyst. Nové pohodlnejšie lavice už využívajú pacienti na prízemí i prvom poschodí.