lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Vláda: Policajti majú dostať výslovné oprávnenie kontrolovať mládež, či nepila

authorTASR dateŠtvrtok, 25.04.2018 categoryDenné správy

Bratislava 25. apríla (TASR) - Štátni či mestskí policajti majú získať výslovné oprávnenie podrobiť mládež vyšetreniu na zistenie alkoholu alebo iných návykových látok, ak je dôvodné podozrenie, že ich požila. Píše sa to v návrhu novely zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov z dielne koaličných poslancov Petra Antala (Most-Híd) a Petra Pamulu (SNS), ktorý v stredu odsúhlasila ...

Lekarne.sk

Obyvateľom Púchovskej doliny začal slúžiť automatický externý defibrilátor

authorTASR dateŠtvrtok, 25.04.2018 categoryDenné správy

Dohňany 25. apríla (TASR) – Obyvateľom Púchovskej doliny začal tento týždeň slúžiť automatický externý defibrilátor. Prístroj kúpila po dohode s viacerými starostami obec Dohňany a bude umiestnený na budove tamojšieho obecného úradu. Ako TASR informoval starosta Dohnian Milan Panáček, defibrilátor je pod dohľadom kamerového systému a alarmu.

Lekarne.sk

Union ZP chce rozšíriť preventívne prehliadky o test na mentálne zdravie

authorTASR dateStreda, 24.04.2018 categoryDenné správy

Bratislava 24. apríla (TASR) - K meraniu tlaku, odberu moču a krvi či kontrole cholesterolu má na preventívnej prehliadke pribudnúť poistencom Union ZP nový výkon. Muži a ženy vo veku nad 50 rokov by mali po novom absolvovať aj špeciálny test na mentálne ochorenia. Pripravili ho odborníci na mentálne zdravie z Centra Memory.

Lekarne.sk

Námestovo: Zdravotníci už pôsobia v nových priestoroch Oravskej polikliniky

authorTASR dateStreda, 24.04.2018 categoryDenné správy

Námestovo 24. apríla (TASR) – Námestovskí zdravotníci už pôsobia v nových priestoroch Oravskej polikliniky. V budove nedávno pribudlo celé druhé podlažie, kde sa presťahovalo oddelenie klinickej biochémie a hematológie i ambulancie súkromných a štátnych lekárov. Otvorenie nových ambulancií má zlepšiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre pacientov.

Lekarne.sk

Žilina: Odborníci z psychiatrických stacionárov diskutovali na pôde FNsP

authorTASR dateStreda, 24.04.2018 categoryDenné správy

Žilina 24. apríla (TASR) – Na deviatom ročníku celoslovenského stretnutia denných psychiatrických stacionárov diskutovalo v utorok vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline viac ako 50 psychológov, sestier, lekárov, psychoterapeutov a fyzioterapeutov z 11 stacionárov z celého Slovenska o terapeutických postupoch, potrebných zmenách v legislatíve i financovaní. TASR o tom informovala...