lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: Na centrálnom príjme UNB Ružinov potvrdili COVID-19 u 18 pracovníkov

authorTASR dateSobota, 26.09.2020 categoryDenné správy

Bratislava 26. septemmbra (TASR) - V nemocnici v bratislavskom Ružinove potvrdili 18 zdravotníkom na pracovisku centrálneho príjimacieho oddelenia (CPO) nákazu novým koronavírusom. Z dôvodu nevyhnutnej dezinfekcie nebude Ružinov od polnoci prijímať na centrálnom príjme pacientov privážaných sanitkami, tých ktorí prídú po vlastnej linke ošetria zdravotníci v náhradných priestoroch nemocnice. ...

Lekarne.sk

ČR: Do soboty večera pribudlo 1247 prípadov nákazy koronavírusom

authorTASR dateSobota, 26.09.2020 categoryDenné správy

Praha 26. septembra (TASR) - V Českej republike pribudlo v sobotu do 18.00 h 1247 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Je to o dve stovky viac ako minulú sobotu za rovnakú dobu. Stúpol aj počet úmrtí - o 3 na celkovo 588, informovala spravodajská televízia ČT24.

Lekarne.sk

Zdravie: Jeseň prináša polinotikom úľavu, potrápila ich ešte invázna ambrózia

authorTASR dateSobota, 26.09.2020 categoryDenné správy

Banská Bystrica 26. september (TASR) – Prichádzajúca jeseň prináša polinotikom úľavu a podľa Janky Lafférsovej z oddelenia lekárskej mikrobiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici by v najbližších dňoch peľ v ovzduší u všetkých aktuálnych alergénov mal dosahovať nízke až veľmi nízke hladiny. Alergikov v uplynulých dňoch potrápil ešte peľ ambrózie, ktorý dosiahol ...

Lekarne.sk

COVID-19: V Británii pribudlo 6042 nakazených

authorTASR dateSobota, 26.09.2020 categoryDenné správy

Londýn 26. septembra (TASR) - V Spojenom kráľovstve pribudlo v sobotu 6042 nových prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19 (stav k 10.00 h SELČ). Informovala o tom spravodajská televízia Sky News. Zomrelo aj ďalších 34 osôb, ktoré boli v uplynulých 28 dňoch pozitívne testované na prítomnosť patogénu SARS-CoV-2. Od začiatku pandémie sa nákaza koronavírusom v Británii potvrdila už v 429.

Lekarne.sk

Zdravie: V NOÚ potvrdili COVID-19 u 13 zamestnancov ústavu

authorTASR dateSobota, 26.09.2020 categoryDenné správy

Bratislava 26. septembra (TASR) - V Národnom onkologickom ústave (NOÚ) v Bratislave bola u 13 zamestnancov potvrdená nákaza novým koronavírusom. "Infikovaných je šesť lekárov, päť sestier a dvaja sanitári," potvrdila informáciu, na ktorú upozornil denník Sme, hovorkyňa NOÚ Patrícia Kubicová. Dodala, že zdravotnícke zariadenie funguje v štandardnom režime.

Podovolenkový syndróm nie je výmysel. Trápi až 50% pracujúcich ľudí

Prežili ste skvelú dovolenku, no aj napriek tomu máte pocit, akoby ste ju vôbec nemali? Mnohým ľuďom sa stáva, že sú po dovolenke ešte viac v strese a unavení ako pred ňou. A to aj napriek tomu, že ju kvôli pracovnému stresu a povinnostiam potrebovali...