lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Nemecko: Verzilov z Pussy Riot je pri vedomí a uzdravuje sa

authorTASR dateStreda, 25.09.2018 categoryDenné správy

Moskva 25. septembra (TASR) - Člen ruskej skupiny Pussy Riot Piotr Verzilov je pri vedomí a podľa vlastných slov sa uzdravuje. Verzilov to povedal po zhruba dvoch týždňoch, ktoré strávil na jednotke intenzívnej starostlivosti - najskôr v moskovskej a následne berlínskej nemocnici - kde ho hospitalizovali po tom, ako bol pravdepodobne otrávený. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Lekarne.sk

Zdravie: Nedoplatky na poistnom za vlaňajšok dosiahli sumu 58,7 milióna eur

authorTASR dateStreda, 25.09.2018 categoryDenné správy

Bratislava 25. septembra (TASR) – Slováci dlhujú zdravotným poisťovniam za rok 2017 približne 58,7 milióna eur.  Ročné zúčtovanie poistného dostalo od polovice augusta 1,09 milióna poistencov. "Všeobecná zdravotná poisťovňa ukončila proces distribúcie výsledkov ročných zúčtovaní poistného za rok 2017.

Lekarne.sk

SLeK: Lekárnici sú kľúčovým prvkom skvalitňovania starostlivosti o pacienta

authorTASR dateStreda, 25.09.2018 categoryDenné správy

Bratislava 25. septembra (TASR) – Slovenská lekárnická komora (SLeK) zdôrazňuje, že skutočným expertom na lieky je práve lekárnik. Vďaka jeho práci sa zlepšuje starostlivosť o pacientov. Pri príležitosti Svetového dňa lekárnikov (25.9) na to poukázal prezident SLeK-u Ondrej Sukeľ.

Lekarne.sk

B. Bystrica: Najstaršiemu detskému onkocentru v SR prišla poďakovať ministerka

authorTASR dateStreda, 25.09.2018 categoryDenné správy

Banská Bystrica 25. septembra (TASR) – V týchto dňoch pred 35 rokmi vzniklo v Banskej Bystrici detské onkologické centrum, prvé svojho druhu na Slovensku. Ide o najstaršie onkologické pracovisko špecializované na detského pacienta v Slovenskej republike, kde sa počas jeho histórie liečilo 1444 malých pacientov. Dnes je pokračovateľom prvého detského onkocentra Klinika pediatrickej onkológie a ...

Lekarne.sk

OTS: Najširšia ponuka benefitov Union zdravotnej poisťovne presvedčila už...

authorTASR dateStreda, 25.09.2018 categoryDenné správy

OTS: Najširšia ponuka benefitov Union zdravotnej poisťovne presvedčila už takmer 50 000 ľudí Bratislava 25. septembra (TASR-OTS) - Union zdravotná poisťovňa už dlhodobo patrí k lídrom v ponuke benefitov na trhu zdravotného poistenia. Ako prvá zdravotná poisťovňa priniesla takzvaný dentálny benefit, v ktorom prispieva 100 eur na akékoľvek zubné ošetrenie a dentálnu hygienu deťom aj dospelým a ...