lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Odborníci: Šmýkačky na detských ihriskách nebudú musieť prejsť certifikáciou

authorTASR dateStreda, 19.03.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. marca (TASR) - Šmýkačky, hojdačky či iné zariadenia na detských ihriskách postavených po prvom apríli nebudú musieť prejsť certifikáciou. Je preto možné, že hra na novom ihrisku prinesie viac úrazov. Parlament totiž nestihol schváliť zákon tak, aby nahradil súčasné nariadenie vlády.

Lekarne.sk

Zdravie: Svetový deň ústneho zdravia sa zamerá na deti v základných školách

authorTASR dateStreda, 19.03.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. marca (TASR) - Slovenská komora zubných lekárov (SKZL) už šiesty rok organizuje podujatia v rámci Svetového dňa ústneho zdravia, ktorý pripadá na stredu (20. 3.). Mottom Svetovej organizácie zubného lekárstva na rok 2019 je: "Povedz ááá! Staraj sa o zdravé ústa". Opäť upozorňuje na úzky vzťah medzi ústnym a celkovým zdravím.

Lekarne.sk

Trnava/Piešťany: O bezplatný rozbor vody zo studní je záujem

authorTASR dateStreda, 19.03.2019 categoryDenné správy

Trnava/Piešťany 19. marca (TASR) – K podujatiam pri príležitosti Svetového dňa vody sa v Trnavskom kraji vo štvrtok (21. 3.) pripojí Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Trnave a v piatok (22. 3.) i Trnavská vodárenská spoločnosť (Tavos) so sídlom v Piešťanoch. Do oboch inštitúcií môžu majitelia alebo užívatelia súkromných studní či iných individuálnych zdrojov priniesť ...

Lekarne.sk

Slovenskí lekári si pripomínajú 21 rokov od prvej úspešnej transplantácie srdca

authorTASR dateStreda, 19.03.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. marca (TASR) - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave si pripomína 21. výročie založenia programu transplantácie srdca na Slovensku a prvej úspešnej transplantácie srdca v samostatnej Slovenskej republike. TASR o tom informovala hovorkyňa NÚSCH Soňa Valášiková. Systematický program transplantácie srdca na Slovensku založil profesor Juraj Fabián.

Lekarne.sk

Bratislava: Do Týždňa mozgu sa zapoja i v Dúbravke

authorTASR dateStreda, 19.03.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. marca (TASR) - Vo štvrtok (21. 3.) sa bude v bratislavskej Dúbravke trénovať mozog. Mestská časť participuje na celosvetovej kampani Týždeň mozgu, ktorá od roku 1996 našla odozvu v 61 krajinách sveta. Podujatie nazvané Mozog náš každodenný sa vo štvrtok začína o 14.00 h v oranžovej sále Domu kultúry Dúbravka.