lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Taliansko: Inšpekcia v školských jedálňach našla i potkanie výkaly či hmyz

authorTASR dateNedeľa, 15.12.2018 categoryDenné správy

Rím 15. decembra (TASR) - Taliansko je síce možno krajinou dobrého jedla, ale niektorí školopovinní žiaci tam napriek tomu dostávajú na obed surové "kulinárske špeciality", vyhlásila v piatok talianska ministerka zdravotníctva Giulia Grillová v reakcii na výsledky inšpekcie v školských jedálňach. Píše o tom agentúra DPA. V rámci celoštátnej kampane inšpekcia preskúmala celkove 226 školských ...

Lekarne.sk

Orechová Potôň: Obec chce vybudovať CIZS, predloží projektový zámer

authorTASR dateSobota, 14.12.2018 categoryDenné správy

Orechová Potôň 14. decembra (TASR) – Orechová Potôň v okrese Dunajská Streda chce vybudovať v obci centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Reaguje tak na výzvu Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR na predkladanie projektových zámerov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Plánovaný termín predloženia projektového zámeru je v stredu (19. 12.). Ako informovala obec ...

Lekarne.sk

V centre jednodňovej chirurgie oka bolo možné sledovať štyri zákroky naživo

authorTASR dateSobota, 14.12.2018 categoryDenné správy

Bratislava 14. decembra (TASR) – Operácie štyroch pacientov, ktorí podstúpili štyri rôzne transplantácie rohovky, sa po prvý raz dali sledovať naživo v Centre mikrochirurgie oka (CMO). Možnosť uvidieť takéto typy zákrokov doteraz na Slovensku ani v Česku nebola. Počas tzv.

Lekarne.sk

NKÚ: Centralizovaným nákupom nemocničných postelí MZ SR ušetrilo

authorTASR dateSobota, 14.12.2018 categoryDenné správy

Bratislava 14. decembra (TASR) – Centrálnymi nákupmi 7200 nemocničných lôžok sa podarilo ušetriť "nemalé" finančné prostriedky. Potvrdil to Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ), ktorý sa zaoberal efektívnosťou nákupov. Podľa jeho metodiky v rámci preverovania prínosu centrálneho nákupu sa pri zákazke v hodnote 28 miliónov eur ušetrilo približne 1,5 milióna eur.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Prípadov chrípky počas týždňa opäť pribudlo

authorTASR dateSobota, 14.12.2018 categoryDenné správy

Bratislava 14. decembra (TASR) – Prípadov chrípky počas uplynulého týždňa opäť pribudlo. Lekári celkovo nahlásili 4616 prípadov chrípky a jej podobných ochorení. Najviac ich bolo v Trnavskom kraji, najmenej v Košickom kraji.