lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: Liga proti rakovine pokračuje v projekte vzdelávania zdravotníkov

authorTASR dateSobota, 24.11.2017 categoryDenné správy

Bratislava 24. novembra (TASR) – Liga proti rakovine (LPR) pokračuje v projekte vzdelávania zdravotníckych pracovníkov – psychológov a zdravotných sestier, ktorí pracujú s onkologickými pacientmi. Cieľom je poskytnúť im priestor získať nové možnosti prístupu k pacientom. Projekt vzdelávania psychológov spustila LPR v roku 2014.

Lekarne.sk

Trstená: Pôrodnícke oddelenie HNsP čaká modernizácia z peňazí z eurofondov

authorTASR dateSobota, 24.11.2017 categoryDenné správy

Trstená 24. novembra (TASR) - Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR zo začiatku novembra tohto roka bude Hornooravskej nemocnici s poliklinikou (HNsP) v Trstenej ako jedinej v Žilinskom samosprávnom kraji poskytnutý príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške viac ako 3,1 milióna eur. V rámci prvej výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok...

Lekarne.sk

B. Bystrica: Pobyt deťom na infektológii Rooseveltovej nemocnice kráti nový dar

authorTASR datePiatok, 23.11.2017 categoryDenné správy

Banská Bystrica 23. novembra (TASR) – Tri nové televízne prijímače a DVD už v týchto dňoch spríjemňujú pobyt detským pacientom na Oddelení infektológie Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Sú tam hospitalizované deti s rôznymi infekčnými ochoreniami, ročne ich je viac ako 500. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

Lekarne.sk

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu zmení od budúceho roka vyše 123.000 ľudí (2)

authorTASR datePiatok, 23.11.2017 categoryDenné správy

Bratislava 23. novembra (TASR) - Záujem o zmenu zdravotnej poisťovne prejavili aj v tomto roku desaťtisíce ľudí. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) akceptoval 123. 196 prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne od začiatku budúceho roka, 4083 neakceptoval.

Lekarne.sk

Zdravotníctvo: Zvýšiť povedomie Slovákov má iniciatíva Mapa prevencie

authorTASR datePiatok, 23.11.2017 categoryDenné správy

Bratislava 23. novembra (TASR) – Zvýšiť uvedomelosť Slovákov v rámci prevencie a starostlivosti o vlastné zdravie, ale aj združiť kľúčových aktérov, ktorí sa aktívne podieľajú na rôznych aktivitách v oblasti prevencie. Aj to sú ciele projektu, resp. iniciatívy Mapa prevencie.