lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ČR: Index PES stúpol na 73 bodov, zvýšilo sa reprodukčné číslo koronavírusu

authorTASR dateStreda, 20.01.2021 categoryDenné správy

Praha 20. januára (TASR) - V Českej republike pribudlo v utorok 9558 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 z 30.373 vykonaných PCR testov a najmenej 70 úmrtí. Vyplýva to z údajov zverejnených v stredu ráno na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva ČR. Súhrnný index rizika podľa protiepidemického systému (PES) sa zvýšil zo 70 na 73 bodov.

Lekarne.sk

Testovanie: S celoplošným testovaním pomôže samosprávam aj TSK

authorTASR dateStreda, 20.01.2021 categoryDenné správy

Trenčín 20. januára (TASR) – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pomôže samosprávam v kraji s celoplošným testovaním antigénovými testami. Poskytne im ochranné pomôcky, priestory stredných škôl, študentov zdravotníckych škôl a personál z troch krajských nemocníc. Ako informoval Matej Plánek z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK, kraj zabezpečí samosprávam jednorazové obleky...

Lekarne.sk

Radíme: Horúce nápoje na chrípku treba s liekmi kombinovať opatrne

authorTASR dateStreda, 20.01.2021 categoryDenné správy

Bratislava 20. januára (TASR) - Horúce nápoje tlmiace príznaky ako horúčka, bolesť či nádcha môžu byť veľmi rizikové pre pacientov, ktorí trpia ďalšími ochoreniami. Pacient sa môže ľahko predávkovať. Upozornil na to Marián Šóth z Asociácie súkromných lekárov na sociálnej sieti pre Asociáciu na ochranu práv pacientov.

Lekarne.sk

SLK: Žiada od MZ usmernenie pri vydávaní potvrdení o prekonanom koronavíruse

authorTASR dateStreda, 20.01.2021 categoryDenné správy

Bratislava 20. januára (TASR) - Slovenská lekárska komora (SLK) žiada od ministerstva zdravotníctva jasné usmernenie pri vydávaní potvrdení pre pacientov, ktorí za posledné tri mesiace prekonali ochorenie COVID-19. Komore sa nepozdáva, že si po potvrdenie majú chodiť pacienti osobne. TASR o tom informovala hovorkyňa SLK Nancy Závodská. Podľa ministerstva zdravotníctva potvrdenie je možné ...

Lekarne.sk

Testovanie: V Malackách je v prevádzke už päť odberových miest

authorTASR dateStreda, 20.01.2021 categoryDenné správy

Malacky 20. januára (TASR) – Od stredajšieho rána sú v Malackách ďalšie tri odberové miesta na testovanie na nový koronavírus – fungujú v miestnych školách - Základná škola (ZŠ) Záhorácka, ZŠ Dr. J. Dérera a Spojená škola sv. Františka Assiského. S už existujúcimi v malackom kaštieli a na sídlisku Juh tak majú obyvatelia Malaciek do 26. januára možnosť otestovať sa na pitiach miestach.

Zber a likvidácia infekčných odpadov Covid_19

Zber a likvidáciu odpadov 18 01 03 – Covid_19 vykonávame do odvolania mimoriadnej situácie na území SR a dva týždne potom, podľa nasledovných pravidiel a opatrení.