lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

NCZI: Chorobami z povolania trpeli vlani najviac ľudia pracujúci v zdravotníctve

authorTASR dateSobota, 28.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 28. mája (TASR) - Chorobami z povolania trpeli vlani najčastejšie ľudia pracujúci v zdravotníctve, ale aj zamestnanci vo výrobe konštrukcií či vozidiel. Zdravie v práci si poškodili najmä pracujúci medzi 50. až 59. rokom života. Vyplýva to z dát Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 150 prípadov nákazy koronavírusom a tri obete

authorTASR dateSobota, 28.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 28. mája (TASR) - Prostredníctvom 1290 vykonaných RT-PCR testov odhalili v piatok (27. 5.) na Slovensku 150 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli tri obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Lekarne.sk

MZ SR chce zvýšiť počet ľudí absolvujúcich preventívne prehliadky

authorTASR datePiatok, 27.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 27. mája (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chce zvýšiť počet ľudí absolvujúcich preventívne prehliadky. Pre TASR to uviedol komunikačný odbor rezortu. Poukázal na to, že dobrým príkladom je podmienenie preplácania niektorých úkonov u zubného lekára preventívnymi prehliadkami.

Lekarne.sk

Irán vyžaduje, aby sa všetci dali zaočkovať štvrtou dávkou vakcíny proti covidu

authorTASR datePiatok, 27.05.2022 categoryDenné správy

Teherán 27. mája (TASR) - Irán vyžaduje, aby sa všetky vekové skupiny obyvateľstva dali zaočkovať štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Oznámilo to v piatok tamojšie ministerstvo zdravotníctva, informuje agentúra DPA. "Každý musí v blízkej budúcnosti dostať štvrtú dávku vakcíny, aby sme pandémiu mali aj naďalej pod kontrolou," povedal námestník iránskeho ministra zdravotníctva ...

Lekarne.sk

EÚ sa pripravuje na hromadný nákup vakcín a antivirotík proti opičím kiahňam

authorTASR datePiatok, 27.05.2022 categoryDenné správy

Štokholm 27. mája (TASR) - Európska únia rozhodla o spoločnom nákupe vakcín a antivirotík na boj proti opičím kiahňam - vírusu endemického v Afrike a so zriedkavým výskytom v iných častiach sveta. V rozhovore pre švédsky denník Dagens Nyheter to podľa agentúry Reuters uviedol Richard Bergström, generálny riaditeľ Európskej federácie farmaceutického priemyslu a združení (EFPIA). Švédsky ...

V Ženeve sa začalo 75. Svetové zdravotnícke zhromaždenie

Ženeva 22. mája (TASR) - V Ženeve sa v nedeľu začalo 75. Svetové zdravotnícke zhromaždenie, ktoré je vrcholným rozhodovacím orgánom Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Zástupcovia 194 krajín sa majú venovať konfliktu na Ukrajine či novému rozpočtu WHO. TASR správu prevzala od agentúry AFP.