lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Filipíny: Epidémia osýpok si vyžiadala už 136 obetí na životoch

authorTASR dateUtorok, 18.02.2019 categoryDenné správy

Manila 18. februára (TASR) - Už 136 obetí na životoch a 8400 nakazených si vyžiadala epidémia osýpok na Filipínach. Predpokladá sa, že je čiastočne spôsobená strachom z očkovania. S odvolaním sa na pondelkové vyhlásenia filipínskeho ministra zdravotníctva Francisca Duqueho o tom informovala agentúra AP.

Lekarne.sk

Vysoká nad Kysucou: Leteckí záchranári pomáhali pri nehode dvoch áut

authorTASR dateUtorok, 18.02.2019 categoryDenné správy

Vysoká nad Kysucou 18. februára (TASR) - Leteckí záchranári zo Žiliny leteli v pondelok k dopravnej nehode nákladného a osobného auta vo Vysokej nad Kysucou v okrese Čadca, pri ktorej sa zranilo niekoľko osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková. Doplnila, že lekára vysadili z vrtuľníka na miesto dopravnej nehody pomocou ...

Lekarne.sk

ÚVO zamietol námietku vo veci búracích prác v nemocnici na Rázsochách

authorTASR dateUtorok, 18.02.2019 categoryDenné správy

Bratislava 18. februára (TASR) – Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) zamietol námietku voči búracím prácam v plánovanej nemocnici na bratislavských Rázsochách. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, plynie lehota na podanie odvolania. TASR to potvrdila talianska spoločnosť Despe, ktorá sa do tendra na búracie práce za vyše 17,5 milióna eur bez DPH zapojila.

Lekarne.sk

Nové Zámky: Nemocnica vyhlásila zákaz návštev na oddeleniach, dôvodov je chrípka

authorTASR dateUtorok, 18.02.2019 categoryDenné správy

Nové Zámky 18. Februára (TASR) – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch rozhodla o zákaze návštev na lôžkových oddeleniach nemocnice. Dôvodom je chrípková epidémia. "Zákaz platí od pondelka 18. februára až do odvolania," informoval hovorca nemocnice Ivan Podolský.

Lekarne.sk

Košice: Uplynulý týždeň bolo v kraji pre zvýšenú chorobnosť zatvorených 78 škôl

authorTASR dateUtorok, 18.02.2019 categoryDenné správy

Košice 18. februára (TASR) – Zvýšený počet detí chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO) v Košickom kraji mal v uplynulom 7. kalendárnom týždni za následok prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu na 78 školách. Tzv.  chrípkové prázdniny mali pred tými jarnými, ktoré sa na východnom Slovensku začali v pondelok, na 11 stredných, 35 základných a 32 materských školách.