lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Maďarsko: Pribudlo 65 nakazených koronavírusom, nikto s covidom nezomrel

authorTASR dateŠtvrtok, 29.07.2021 categoryDenné správy

Budapešť 29. júla (TASR) - V uplynulých 24 hodinách v Maďarsku potvrdili testy nákazu vírusom SARS-CoV-2 v 65 prípadoch. V súvislosti s ochorením COVID-19 nikto nezomrel, informoval vo štvrtok operačný štáb na svojej webovej stránke koronavirus. gov.

Lekarne.sk

USA predĺžili exspiračnú lehotu vakcíny od spoločnosti J&J na šesť mesiacov

authorTASR dateŠtvrtok, 29.07.2021 categoryDenné správy

Washington 29. júla (TASR) - Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) v stredu znovu predĺžil exspiračnú lehotu vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Johnson & Johnson (J&J) a poskytol zdravotníkom šesť ďalších týždňov na použitie miliónov dávok. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AP. Americký regulačný orgán FDA v liste spoločnosti J&J napísal, že dávky vakcíny...

Lekarne.sk

Filipínsky prezident pohrozil, že nezaočkovaní budú musieť zostať doma

authorTASR dateŠtvrtok, 29.07.2021 categoryDenné správy

Manila 29. júla (TASR) - Filipínsky prezident Rodrigo Duterte varoval obyvateľov Filipín, ktorí sa nechcú dať zaočkovať proti koronavírusu, že v rámci opatrení proti nákazlivejšiemu variantu delta im môže nariadiť zákaz vychádzania. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP. Duterte vo vysielaní televízie uviedol, že na podobný zákaz síce neexistuje zákon, avšak dodal, že je pripravený čeliť ...

Lekarne.sk

Austrália: V Novom Južnom Walese zaznamenali rekordný počet nových prípadov

authorTASR dateŠtvrtok, 29.07.2021 categoryDenné správy

Sydney 29. júla (TASR) - V austrálskom štáte Nový Južný Wales zaznamenali vo štvrtok 239 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Počet novoinfikovaných každým dňom stúpa aj napriek viac ako mesiac trvajúcemu lockdownu v hlavnom meste Sydney, informovala agentúra Reuters. Vláda Nového Južného Walesu v stredu pre šíriaci sa variant delta predĺžila lockdown v ...

Lekarne.sk

Srbsko odporučilo obyvateľom tretiu dávku vakcíny proti covidu

authorTASR dateŠtvrtok, 29.07.2021 categoryDenné správy

Záhreb 29. júla (TASR) - Srbskí zdravotnícki predstavitelia v stredu oficiálne odporučili tretiu dávku vakcíny proti koronavírusu. Tamojší krízový tím navyše kritizoval skutočnosť, že prvú dávku vakcíny dostala zatiaľ len menej než polovica obyvateľstva krajiny. Informovala o tom agentúra HINA.

Poznáte termálne kúpalisko Vrbov, ktoré je priamo pod Tatrami?

Termálne kúpalisko Vrbov miesto, kde môžete zregenerovať svoje telo po náročnom dni. Posilnite svoju imunitu v našich termálnych bazénoch s geotermálnou vodou s obsahom minerálnych látok dôležitých pre ľudský organizmus. V areáli sa nachádza desať bazénov, z toho sú štyri detské. Počas zimnej sezóny je k dispozícii kúpanie v piatich bazénoch s geotermálnou aj čírou vodou. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 26°C do 38°C.