lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Krompachy: Novorodenecké oddelenie miestnej nemocnice má nový USG prístroj

authorTASR dateSobota, 24.09.2022 categoryDenné správy

Krompachy 24. septembra (TASR) - Novorodenecké oddelenie v krompašskej nemocnici má nový USG prístroj v hodnote viac ako 27.000 eur. Technika podľa primárky oddelenia Márie Bartošovej slúži na prvotné vyšetrenie a diagnostiku novorodencov. Jeho súčasťou je lineárna sonda, konvexná sonda, vozík a termotlačiareň.

Lekarne.sk

MZ SR: Vyše 1400 vakcín proti opičím kiahňam má prísť v nadchádzajúcich týždňoch

authorTASR dateSobota, 24.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 24. septembra (TASR) - Vyše 1400 vakcín účinných proti opičím kiahňam má na Slovensko prísť v nadchádzajúcich týždňoch. Pre TASR to uviedol komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Slovensko má vakcíny dostať od Európskej komisie (EK). "V súčasnosti prebieha finalizácia zmluvnej dokumentácie pre prijatie daru pod gesciou Správy štátnych hmotných rezerv SR. Dodanie ...

Lekarne.sk

Zdravie: MZ SR hľadá hodnotiteľov na viaceré výzvy z plánu obnovy

authorTASR dateSobota, 24.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 24. septembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR hľadá externých odborníkov na hodnotenie žiadostí pri viacerých výzvach z plánu obnovy. Ide o výzvy týkajúce sa reformy starostlivosti o duševné zdravie, modernizácie a zlepšenia dostupnosti zdravotnej starostlivosti, či reformy dlhodobej sociálno-zdravotnej starostlivosti. Rezort o tom informoval na webe.

Lekarne.sk

NCZI: Termín na očkovanie proti omikronu má 1966 ľudí, ďalších 4382 je v čakárni

authorTASR dateSobota, 24.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 24. septembra (TASR) - V čakárni na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vakcínami upravenými na variant nového koronavírusu omikron je k sobotňajšiemu ránu 4382 ľudí. Ďalších 1966 osôb má na očkovanie pridelený termín. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Daničová.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 405 prípadov nákazy koronavírusom a tri obete

authorTASR dateSobota, 24.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 24. septembra (TASR) - Prostredníctvom vykonaných 1390 RT-PCR testov odhalili v piatok (23. 9.) na Slovensku 405 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli tri obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.