lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

A. Kalavská: O rušení oddelení v NsP Považská Bystrica nemôže byť ani reči

authorTASR dateUtorok, 15.10.2018 categoryDenné správy

Považská Bystrica 15. októbra (TASR) – Nemocnica s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) bude mať v rámci stratifikácie nemocníc svoje miesto a ministerstvo zdravotníctva je pripravené kraju pomôcť, aby sa v nej ľuďom poskytovala kvalitná zdravotná starostlivosť. Počas návštevy nemocnice to v pondelok povedala ministerka ...

Lekarne.sk

A. Kalavská: MZ SR v rámci stratifikácie s bojnickou nemocnicou počíta

authorTASR dateUtorok, 15.10.2018 categoryDenné správy

Bojnice 15. októbra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR naďalej počíta s fungovaním Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach. Plánovaná stratifikácia by jej v konečnom dôsledku podľa ministerky zdravotníctva SR Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD) pomôcť. Uviedla to po svojom pondelňajšom rokovaní na pôde bojnickej nemocnice.

Lekarne.sk

B. Bystrica: Červenkove dni sa venujú zoonózam aj potravinovým nákazám

authorTASR dateUtorok, 15.10.2018 categoryDenné správy

Banská Bystrica 15. októbra (TASR) - Ochrana zdravia ľudí a zvierat a prevencia nákaz, ktorým sa dá predísť očkovaním, to sú ťažiskové témy VI. ročníka vedeckého kongresu o zoonózach, alimentárnych nákazách a nákazách z vody, ako aj XXIII. ročníka Červenkových dní preventívnej medicíny, ktoré sa začali v pondelok v Banskej Bystrici a potrvajú do stredy 17. októbra.

Lekarne.sk

VšZP a NCZI budú musieť po novom viac informovať MZ SR o svojich plánoch

authorTASR dateUtorok, 15.10.2018 categoryDenné správy

Bratislava 15. októbra (TASR) – Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) uložila Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) a Národnému centru zdravotníckych informácií (NCZI) povinnosť informovať ministerstvo o svojich zámeroch. Vyplýva to z dvoch príkazov šéfky rezortu zverejnených na webe. Ministerstvo chce týmto krokom dosiahnuť, aby sa v budúcnosti v dostatočnom ...

Lekarne.sk

OTS: Globálny prieskum: Umývajte si ruky a vaše okolie bude ochotnejšie...

authorTASR dateUtorok, 15.10.2018 categoryDenné správy

OTS: Globálny prieskum: Umývajte si ruky a vaše okolie bude ochotnejšie spolupracovať Bratislava 15. októbra (TASR-OTS) - Umývaním rúk pomôžete sebe aj svojmu okoliu zostať zdravými. Navyše podľa prieskumu, ktorý vykonala spoločnosť Essity, potešíte svojich blízkych a kolegovia v práci budú spokojnejší. Svetový deň umývania rúk pripadá každý rok na 15. októbra.