lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

OTS: Revolučná zmena – lekári ponúkajú ženám novú nádej!

authorTASR datePiatok, 19.10.2017 categoryDenné správy

Bratislava 19. októbra (TASR-OTS) - Inovatívny prístup predstavený na slávnostnom otvorení 12. kongresu Európskej gynekologickej spoločnosti 18. októbra v Barcelone vyzýva lekárov, hlavne gynekológov, k zmene prístupu v terapii menopauzy. Ponúka ženám nové riešenie. „Hormonálnej liečby a možnej spojitosti s rakovinou prsníka sa veľká časť žien obáva, čo vyvoláva u žien a v lekárskej komunite ...

Lekarne.sk

OTS: Výstava Body The Exhibition pozýva na prednášku: Problémy s chrbticou...

authorTASR datePiatok, 19.10.2017 categoryDenné správy

Výstava Body The Exhibition pozýva na prednášku: Problémy s chrbticou sú riešiteľné Bratislava 19. októbra (TASR-OTS) - V priestoroch výstavy Body The Exhibition sa dňa 31. októbra o 18.30 h uskutoční bezplatná prednáška na tému bolesť chrbta, jej príčiny a ako im predchádzať. Povedie ju renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek, riaditeľ pohybového centra zaoberajúceho sa liečbou chrbtice.

Lekarne.sk

Ženy so sklerózou multiplex sa nemusia báť tehotenstva, treba len správne vyčkať

authorTASR datePiatok, 19.10.2017 categoryDenné správy

Bratislava 19. októbra (TASR) - Ženy so sklerózou multiplex sa môžu stať matkami aj bez vážnejších problémov. Tehotenstvo u pacientok s touto chorobou totiž nenesie výraznejšie riziko ako u zdravých žien, ak je dobre načasované, poukazujú lekári. Skleróza multiplex je centrálne ochorenie nervového systému.

Lekarne.sk

TREBIŠOV: V nemocnici došlo k popáleniu rodiacej ženy, vznietili sa výpary

authorTASR dateŠtvrtok, 18.10.2017 categoryDenné správy

Trebišov 18. októbra (TASR) – Počas pôrodu na operačnej sále v trebišovskej nemocnici došlo v utorok (17.10.) k vznieteniu výparov dezinfekčného roztoku. Rodiaca pacientka utrpela popáleniny v oblasti chrbta. TASR to dnes potvrdil hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Lekarne.sk

ZDRAVIE:Osteoporóza je na Slovensku nedostatočne diagnostikovaná, tvrdí J. Payer

authorTASR dateŠtvrtok, 18.10.2017 categoryDenné správy

Bratislava 18. októbra (TASR) - Osteoporóza - ochorenie, pri ktorom sa znižuje obsah kostnej hmoty, je na Slovensku stále nedostatočne diagnostikovaná a liečená. Myslí si to prezident Spoločnosti pre osteoporózu a metabolické ochorenia kostí (SOMOK) a hlavný odborník ministerstva zdravotníctva pre vnútorné lekárstvo a endokrinológiu profesor Juraj Payer. "Stále platí, že zhruba jedna z dvoch ...