lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: VšZP aj Union uhradia odporúčané preočkovanie MMR vakcínou

authorTASR dateStreda, 25.06.2019 categoryDenné správy

Bratislava 25. júna (TASR) – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) aj Union zdravotná poisťovňa (ZP) preplatia svojim poistencom v rizikovej vekovej skupine odporúčané preočkovanie jednou dávkou vakcíny proti osýpkam, mumpsu a ružienke (MMR). Zdravotná poisťovňa (ZP) Dôvera je pripravená o téme rokovať. Odporúčanie vydal Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na základe výsledkov Imunologického ...

Lekarne.sk

NCZI: Lekári minulý rok najviac predpisovali lieky na srdce a cievy

authorTASR dateStreda, 25.06.2019 categoryDenné správy

Bratislava 25. júna (TASR) - Lekári minulý rok Slovákom najčastejšie predpisovali lieky ovplyvňujúce kardiovaskulárny systém, nervový systém, tiež tráviaci trakt a metabolizmus. Vyplýva to zo štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Z hľadiska úhrad sa najviac financií minulo na lieky určené na liečbu nádorových ochorení, za ktoré zdravotné poisťovne zaplatili 187,4 milióna...

Lekarne.sk

Zdravie: Podľa RÚVZ nie je dôvod na paniku turistov zo západonílskej horúčky

authorTASR dateUtorok, 24.06.2019 categoryDenné správy

Banská Bystrica 24. júna (TASR) – Články o západonílskej horúčke, ktoré nedávno publikovali niektoré médiá s tým, že ide o smrteľný vírus ohrozujúci turistov cestujúcich do Grécka, majú tendenciu šíriť paniku. Tvrdia to odborníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici. "Západonílska horúčka je vírusové ochorenie prenášané komármi.

Lekarne.sk

Z. Stavrovská sleduje legislatívny proces schvaľovania školského zákona

authorTASR dateUtorok, 24.06.2019 categoryDenné správy

Bratislava 24. júna (TASR) – Komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská pozorne sleduje legislatívny proces schvaľovania novely zákona o výchove a vzdelávaní známeho ako školský zákon. Novela má smerovať k zavedeniu povinného predprimárneho vzdelávania. TASR o tom informovala referentka z Úradu komisára pre osoby so zdravotným postihnutím Anna Padychová.

Lekarne.sk

OTS: Sirtex Medical dosahuje míľnik 100 000 dávok mikrosfér živice...

authorTASR dateUtorok, 24.06.2019 categoryDenné správy

Sirtex Medical dosahuje míľnik 100 000 dávok mikrosfér živice SIR-Spheres® Y-90 podaných pacientom Lekári a personál dostali uznanie za svoju úlohu, ktorú zohrali pri dosahovaní tohto míľniku a za vplyv na život pacientov Woburn, Massachusetts 24. júna (TASR/OTS/PRNewswire) - Sirtex Medical, popredný výrobca cielenej terapie rakoviny pečene, dnes oznámil, že podal 100 000 dávok mikrosfér živice...

USA: V štáte Maine legalizovali asistovanú samovraždu

Washington 13. júna (TASR) - Americký štát Maine sa v stredu stal siedmym štátom Únie, ktorý legalizoval asistovanú samovraždu ako alternatívu pre ľudí trpiacich nevyliečiteľnými chorobami. Informovala o tom agentúra AP. Návrh zákona o legalizácii asistovanej samovraždy v stredu podpísala aj demokratická guvernérka štátu Maine Janet Millsová, ktorá k nemu v minulosti mala výhrady.