lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

OSZZS: Kolapsov z tepla v sobotu mierne pribudlo, záchranári ošetrili 61 ľudí

authorTASR datePondelok, 19.08.2018 categoryDenné správy

Bratislava 19. augusta (TASR) - Počet kolapsov z tepla sa v sobotu (18.8.) v porovnaní s piatkom (17.8) mierne zvýšil. Zdravotnícki záchranári pomáhali po celom Slovensku v dôsledku vysokých teplôt v sobotu 61 a v piatok 55 ľuďom. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

Lekarne.sk

Zdravie: V ovzduší v týchto dňoch dominuje peľ bylín

authorTASR datePondelok, 19.08.2018 categoryDenné správy

Banská Bystrica 19. augusta (TASR) – Peľ bylín s prevažným zastúpením slabo alergizujúceho peľu pŕhľavovitých rastlín, ale aj najvýznamnejších alergénov tohto obdobia – paliny a ambrózie, dominuje v tomto období na celom území Slovenska. Informovala o tom Janka Lafférsová z oddelenia lekárskej mikrobiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, pod ktoré spadá aj ...

Lekarne.sk

Zdravie: Počas leta sa častejšie vyskytujú prípady opitých detí a mladistvých

authorTASR datePondelok, 19.08.2018 categoryDenné správy

Bratislava 19. augusta (TASR) - Počas letných mesiacov sledujú lekári vyšší počet detí a mladistvých intoxikovaných alkoholom. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) Dana Kamenická. "Nárast sledujeme už pred koncom školského roku, kedy sa deti menej učia a viac času trávia mimo školy a domova.

Lekarne.sk

Hruštín: Záchranársky vrtuľník letel na pomoc intoxikovanému mužovi

authorTASR dateNedeľa, 18.08.2018 categoryDenné správy

Hruštín 18. augusta (TASR) - Záchranársky vrtuľník zo Žiliny smeroval v sobotu dopoludnia do obce Hruštín v okrese Námestovo, kde potreboval rýchly prevoz do nemocnice 56-ročný muž intoxikovaný pravdepodobne amoniakom. TASR informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková. Prítomní svedkovia ho našli v bezvedomí a okamžite mu privolali pomoc.

Lekarne.sk

D. Streda: Pre horúčavy odložili v nemocnici plánované operácie

authorTASR dateNedeľa, 18.08.2018 categoryDenné správy

Dunajská Streda 18. augusta (TASR) – Posledné týždne boli horúce aj na juhu Slovenska a v dunajskostredskej nemocnici zápasia s nedostatočnou klimatizáciou. V extrémnych horúčavách sa zvyšuje počet pacientov s kolapsom z tepla. Ústavná pohotovostná služba nemocnice ošetrila už vyše 40 osôb vzhľadom na kolaps z tepla.