lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 10038 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Do slovenských miest dnes priletel Belasý motýľ

Bratislava 14. júna (TASR) - V desiatkach slovenských miest sa dnes v rámci Dňa ľudí so svalovou dystrofiou koná celonárodná zbierka na podporu pacientov. Organizujú ju samotní členovia Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR, teda ľudia s týmto ochorením za pomoci ďalších dobrovoľníkov. Ako poukázala podpredsedníčka organizácie Mária Duračinská, práve to odlišuje zbierku od iných.

Lekarne.sk

ČR: Zeman trpí nervovými ťažkosťami spôsobenými cukrovkou

Praha 2. augusta (TASR) - Český prezident Miloš Zeman trpí chronickými nervovými ťažkosťami v dôsledku ľahšej formy cukrovky. Konštatovali to členovia jeho 12-členného lekárskeho konzília, ktorých vyjadrenie citovala televízia ČT24. Následkom takzvanej diabetickej neuropatie má Zeman horšiu citlivosť v nohách od členka dole.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Trio výstav zameraných na zdravotníctvo dnes otvorili v Bratislave

Bratislava 26. septembra (TASR) - Výstav Slovenské dentálne dni, Slovmedica a Non-Handicap na ploche 6200 metrov štvorcových sa v bratislavskej Inchebe oddnes zúčastní 139 vystavovateľov z Českej republiky, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Rumunska, Talianska a Slovenska. TASR o tom informovala hovorkyňa výstaviska Martina Sekulová. "Trio výstav orientovaných na zdravotníctvo opäť prichádza...

Lekarne.sk

Slovinsko: Prezident Danilo Türk podstúpil operáciu prostaty

Ľubľana 31. marca (TASR) - Slovinský prezident Danilo Türk podstúpil operáciu na odstránenie nádoru na prostate. Prezidentov úrad dnes oznámil, že Türk sa dobre zotavuje po chirurgickom zákroku, ktorý vykonali v utorok 29. marca v Innsbrucku v susednom Rakúsku. Vo vyhlásení sa uvádzalo, že nádor zistili lekári v skorom štádiu a úspešne ho odstránili.

Lekarne.sk

MZ SR: Diskusiu o využití marihuany v zdravotníctve je treba nechať na expertov

Bratislava 11. mája (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR trvá na svojom stanovisku, že diskusiu o legalizáciu marihuany na medicínske účely je potrebné ponechať čisto na odbornej úrovni. Ako uviedla pre TASR hovorkyňa rezortu Katarína Zollerová, rokovanie k tejto téme bolo neformálne a nepracovné. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pred pár dňami oznámila, že má pripravený návrh na ...

Slovenský pacient

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane, ktorá vychádza 14.6.2022. Môžete sa v nej dočítať napríklad o personalizovanej profilaxii, či o životospráve pri vysokom krvnom tlaku a cholesterole. Takisto v nej nájdete rozhovor s Dianou Hágerovou.