lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 10038 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: V dojčenskom nápoji našli sklo

Bratislava 5. apríla (TASR) - V dojčenskom nápoji Hamánek s príchuťou čučoriedok a brusníc našli úlomky skla. Varovné oznámenie prišlo na Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR z Česka. Výrobok sa môže nachádzať v obchodnej sieti TESCO aj na našom území, informoval TASR hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Lekarne.sk

Poľsko: Novorodenec prišiel na svet so 4,5 promile alkoholu v krvi

Varšava 15. mája (TASR) - Dieťa so 4,5 promile alkoholu v krvi porodila v utorok v nemocnici v Poľsku opitá 24-ročná žena, ktorú tam sanitka dopravila z obchodu s alkoholom, kde upadla do bezvedomia. Rodička mala v krvi 2,6 promile alkoholu. Chlapčeka priviedli lekári na svet cisárskym rezom.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Na európskom trhu sa objavili nebezpečné kozmetické výrobky

Bratislava 19. júna (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov v Európskej únii. Ide o jednu farbu na vlasy, tri farby na tetovanie a jednu kúru na vlasy. Je možné že tieto výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku.

Lekarne.sk

LEVOČA: Zraneného robotníka čaká ešte jedna traumatologická operácia

Levoča 13. augusta (TASR) - Zdravotný stav robotníka z Handlovej, ktorého hospitalizovali v levočskej nemocnici po výbuchu v rozostavanom diaľničnom tuneli Šibenik, je stabilizovaný a postupne sa zlepšuje. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa skupiny AGEL Hana Szotkowská. "Pacient utrpel poranenie hlavy a zlomeninu pravej nohy, čaká ho v najbližšej dobe ešte jedna traumatologická operácia, ktorú ...

Lekarne.sk

Premiér Fico ponúkol sestrám garanciu platov vo verejnom sektore

Bratislava 3. októbra (TASR) - Vláda sestrám, ktoré sú nespokojné so svojím postavením a ohodnotením, ponúka ako riešenie garanciu platov vo verejnej sfére. Premiér Robert Fico (Smer-SD) dnes na spoločnom rokovaní predložil zástupcom sestier návrh, ktorý by riešil ich situáciu v štátnych nemocniciach, ako aj v tých v pôsobnostiach krajov a miest. "Zaznela podľa mňa veľmi jasná ponuka na ďalšie...

ASL: V prípade, že sa nezvýšia zdroje pre ambulantný sektor, zavedú sa poplatky

Bratislava 26. februára (TASR) - V prípade, že sa nezvýšia zdroje pre ambulantný sektor, pristúpi ...