lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 5977 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

MONITOR: Pacienti v Malackách sa od 1. apríla môžu pripraviť na poplatky

Bratislava 30. marca (TASR) - Pacienti v Malackách sa od 1. apríla môžu pripraviť na poplatky v tamojšej nemocnici. Za niektoré výkony si začne zariadenie účtovať od 100 do 200 eur. Informovala o tom dnes STV.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Nemocnica s poliklinikou Partizánske hľadá strategického partnera

Partizánske 10. mája (TASR) – Ekonomická situácia Nemocnice s poliklinikou (NsP) Partizánske, n. o., a jej budúcnosť bola predmetom dnešného mimoriadneho rokovania Mestského zastupiteľstva v Partizánskom. Poslanci mesta schválili vyhlásenie verejnej obchodnej súťaže na strategického partnera pre nemocnicu. Primátor mesta Jozef Božik považuje toto rozhodnutie za strategické a správne.

Lekarne.sk

Kmeň E. coli zistený u muža pravdepodobne nie je totožný s tým, ktorý zabíjal

Prešov 9. júna (TASR) - Kmeň E.coli, ktorý zistili u 25-ročného muža v prešovskom mikrobiologickom laboratóriu, pravdepodobne nie je totožný s tým, ktorý v Nemecku zabíjal. Pre TASR to uviedla Renáta Koziaková, hovorkyňa prešovskej nemocnice FNsP J. A. Reimana, v ktorej mladíka hospitalizovali. "U tohto pacienta bol v prešovskom mikrobiologickom laboratóriu zistený kmeň E. coli hem.

Lekarne.sk

Francúzska sieť Auchan sťahuje z regálov mleté mäso

Brusel 8. júla (TASR) – Francúzska obchodná sieť Auchan, v ktorej sa zásobujú aj tisícky Belgičanov, dnes oznámila, že sťahuje z predaja mäsové guľky a bifteky z mletého mäsa značky Cergel pre podozrenie z šírenia baktérie typu E. coli. Uviedla to tlačová agentúra Belga. Francúzske úrady dali prvý príkaz na stiahnutie 10 ton mletého mäsa značky Steak Country, ktoré predávala obchodná sieť Lidl...

Lekarne.sk

NOVÉ ZNENIE: Epidémia choroby rúk, nôh a úst nakazila vo Vietname už 40.000 ľudí

Redakcia zahraničného spravodajstva TASR sa ospravedlňuje odberateľom a správu "Vietnam-slintačka-krívačka-bilancia-obete", vydanú dnes 08:18 hod. , prináša v novom znení, kde nesprávne označenie choroby slintačka a krívačka nahradila správnym termínom "choroba rúk, nôh a úst": anglický názov choroby je "hand, foot and mouth disease". Hanoj 5. septembra (TASR) - Epidémia choroby rúk, nôh a úst...

Tradiční český výrobce respirátorů FFP3 zásoboval v době pandemie český stát, teď pomáhá také lékařům.

Firma Moldex-Metric AG & Co. KG (dále jen Moldex) je výrobcem profesionálních produktů pro ochranu dýchání a sluchu. Dodávky do Evropy zajišťují závody v německém Walddorfhäslach poblíž Stuttgartu a závod v České republice v Ústí nad Orlicí. V průběhu pandemie dodával MOLDEX Ministerstvu zdravotnictví ČR rozhodující množství FFP3 respirátorů.