lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 5975 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

TREBIŠOV: Šedý zákal operovali 99-ročnej pacientke

Trebišov 28. júna (TASR) - V trebišovskej Nemocnici s poliklinikou pomáhali tento týždeň so šedým zákalom pacientke z Humenného, ktorá o pár dní, 9. júla, oslávi svoje 100. narodeniny. Alžbeta sa na operáciu rozhodla ísť aj napriek svojmu pokročilému veku.

Lekarne.sk

Peru: Vyše 100 dedinčanov sa priotrávilo pri úniku toxickej medi

Lima 4. augusta (TASR) - Viac ako 100 peruánskych dedinčanov sa priotrávilo pri úniku toxických látok z jednej z najväčších baní na meď v krajine. Oznámili to v piatok miestne úrady. Medený koncentrát obsahujúci jedovatý arzén a olovo unikol 25. júla z prasknutého vysokotlakového potrubia vedúceho z bane Antamina v peruánskom štáte Ancash.

Lekarne.sk

ŽILINA: Z kysuckých prihraničých obcí alkohol do Česka neprúdi

Žilina 17. septembra (TASR) – V kysuckých prihraničných obciach zatiaľ nezaznamenali v súvislosti s prohibíciou v Českej republike zvýšený záujem o slovenský alkohol. Starostovia viacerých obcí sa zhodli, že v prípade záujmu by zrejme obyvatelia susednej Moravy využili na nákupy skôr obchodné reťazce ako obchody v malých obciach. V kysuckej obci Korňa vlastnia obyvatelia Českej republiky 250 z...

Lekarne.sk

NRSR: Z. ZVOLENSKÁ: Pri zavedení systému jednej ZP nejde len o zisky

Bratislava 16. októbra (TASR) - Pri zavedení systému jednej zdravotnej poisťovne (ZP) nejde len o zisky. Ide predovšetkým o to, že vláda má povinnosť občanom zabezpečiť zdravotnú starostlivosť a myslí si, že unitárnym systémom ju zabezpečí lepšie. Na dnešnom brífingu v parlamente to opozičným poslancom kritizujúcim unitárny systém odkázala ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská (nominantka ...

Lekarne.sk

TRNAVA: Študenti prispeli kvapkou krvi k záchrane ľudských životov

Trnava 26. novembra (TASR) – Darovať, pomôcť, zachrániť, motivovať. Tak znelo heslo dobročinnej akcie Študentská kvapka krvi Univerzity Cyrila a Metoda (UCM), ktorú v týchto dňoch zorganizoval na univerzite študent Ľuboš Blišák za podpory Národnej transfúznej služby Trnava. Informovala TASR Lucia Gavaľová z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM.

Podovolenkový syndróm nie je výmysel. Trápi až 50% pracujúcich ľudí

Prežili ste skvelú dovolenku, no aj napriek tomu máte pocit, akoby ste ju vôbec nemali? Mnohým ľuďom sa stáva, že sú po dovolenke ešte viac v strese a unavení ako pred ňou. A to aj napriek tomu, že ju kvôli pracovnému stresu a povinnostiam potrebovali...