lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 5976 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

FAČKOV:Muža, ktorý si zarezal pílou do stehna, previezli záchranári do nemocnice

authorTASR datePondelok, 21.03.2016 categoryDenné správy

Fačkov 21. marca (TASR) – Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE letela dnes dopoludnia do Fačkovského sedla na pomoc 61-ročnému lesnému pracovníkovi, ktorý si počas pílenia motorovou pílou zarezal do stehna. Podľa Zuzany Turočekovej z VZZS ATE utrpel muž vážne poranenie. "Pri prílete vrtuľníka prevzal lekár leteckých záchranárov pacienta od posádky RLP.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Aj ľudia s Downovým syndróm majú práva, pripomína dnešný svetový deň

authorTASR datePondelok, 21.03.2016 categoryDenné správy

Bratislava 21. marca (TASR) - Aj pre ľudí s Downovým syndrómom platia základné ľudské práva, pripomína dnešný svetový deň poukazujúci na toto ochorenie. Jeho termín 21. marec symbolizuje zhluk troch chromozómov na 21. chromozómovom páre, ktoré spôsobujú Downov syndróm. Záujemcovia môžu jeho myšlienku podporiť zapojením sa do ponožkovej výzvy, teda tým, že si dnes dajú rôzne ponožky.

Lekarne.sk

Zdravotníci, pacienti aj poisťovne žiadajú pre zdravotníctvo viac peňazí

authorTASR datePondelok, 21.03.2016 categoryDenné správy

Bratislava 21. marca (TASR) - Zdravotníci aj pacienti žiadajú od novej vlády aj parlamentu viac peňazí pre zdravotníctvo. Zástupcovia pacientov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a sociálnych služieb, zdravotných poisťovní, lekárov, sestier a zdravotníckych pracovníkov, podpísali spoločné memorandum, ktoré dnes odovzdali v Národnej rade SR. V ňom upozorňujú, že akútny nedostatok financií...

Lekarne.sk

B.ŠTIAVNICA: Pôrodnica v meste končí, do dvoch mesiacov ju presťahujú

authorTASR datePondelok, 21.03.2016 categoryDenné správy

Banská Štiavnica 21. marca (TASR) – Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie banskoštiavnickej nemocnice do dvoch mesiacov presunú do nemocnice v Žiari nad Hronom. Podľa Tomáša Kráľa, hovorcu spoločnosti Svet zdravia, ktorá nemocnice vlastní, je dôvodom fakt, že oddelenie stratilo multiodborovú podporu pri riešení závažných stavov. Ako dnes uviedol na stretnutí s novinármi, nemocnica v Banskej ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Deti s vyvráteným močovým mechúrom operujú v Bratislave novou metódou

authorTASR datePondelok, 21.03.2016 categoryDenné správy

Bratislava 21. marca (TASR) - Jedno až dve deti ročne sa na Slovensku narodia s vrodenou vývojovou chybou - extrofiou močového mechúra. "To je stav, kedy sa dieťatko narodí s vyvráteným močovým mechúrom. Zadná stena mechúra vytvára prednú brušnú stenu, čiže moč z prednej brušnej steny, tam kde býva pupok alebo trošku nižšie, vyteká priamo mimo tela," približuje Ján Breza ml.

Civilizačné ochorenia

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Civilizačné ochorenia, ktorá vyšla 10.6.2021. Môžete sa v nej dočítať napríklad o diabete, kardiovaskulárnych problémoch či o obezite. Takisto si viete urobiť rýchly test o astme a nájdete tu aj rozhovor s Karin Haydu.