lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 5978 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

POPRAD: Uzavretie troch oddelení nemocnice je už nezvratné

Poprad 1. júla (TASR) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa rozhodla s účinnosťou od 1. júla tohto roka nezazmluvniť viacero oddelení a. s. Nemocnica Poprad. Riaditeľ nemocničného úseku liečebno-preventívnej starostlivosti Dušan Suchý TASR informoval, že zmluva medzi VšZP a popradskou nemocnicou o poskytovaní a úhrade zdravotnej starostlivosti, lekárenskej starostlivosti a služieb ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Národný zdravotnícky informačný systém dostáva kontúry

Bratislava 27. augusta (TASR) - Na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR začali konzultácie s dodávateľmi informačných systémov v zdravotníctve o ich prepojení v rámci projektu eHealth. Vývojári aplikácií v zdravotníctve postupne získajú kľúčové informácie pre napojenie ich systémov na vznikajúci Národný zdravotnícky informačný systém. Zdravotníci sa nebudú učiť používať nové programy, dôležité ...

Lekarne.sk

Holandsko: Vláda plánuje preklasifikovať silný druh marihuany na "tvrdú drogu"

Amsterdam 7. októbra (TASR) - Holandská vláda dnes oznámila, že plánuje preklasifikovať silný druh marihuany medzi tzv. tvrdé drogy, čím sa zaradí medzi kokaín a extázu. Zámer kabinetu oznámený ministrom hospodárstva Maximom Verhagenom znamená, že slávne holandské coffee shopy budú musieť väčšinu predávanej marihuany vymeniť za jemnejšie varianty.

Lekarne.sk

MF SR: Peniaze na oddlžovanie nemocníc sa majú zmeniť na pôžičku

Bratislava 11. novembra (TASR) - Peniaze, ktoré dostali slovenské nemocnice v rámci oddlžovania pred v súčasnosti už zastavenou transformáciou na akciové spoločnosti, budú musieť tieto nemocnice vrátiť. Ako dnes oznámil minister financií Ivan Mikloš, (SDKÚ-DS) vzhľadom na to, že sa zastavila transformácia, mohlo by byť oddlžovanie zo strany Európskej únie považované za nepovolenú štátnu pomoc, ...

Lekarne.sk

Taliansko: Troch bratov postihol infarkt v rovnaký deň

Miláno 29. novembra (TASR) - Jediný z trojice talianskych súrodencov, ktorých v rovnaký deň postihol infarkt myokardu, zostal nažive. Salvatore Garofalo (57) mal šťastie, pretože v čase problémov so srdcom bol práve v nemocnici v Catanii na návšteve hospitalizovanej matky. Tam sa mu dostalo okamžitej pomoci, vďaka čomu srdcovú príhodu prežil.

Proteínový koktail ANABOL24 - Recenzia

Priberanie telesnej váhy (najmä svalovej hmoty) je komplikovaný proces v ktorom zohráva rolu okrem genetiky a tréningu predovšetkým strava. Obzvlášť človek, ktorý ťažko priberá, by si mal stravu sledovať a prijať denne dostatok kalórií, makronutrientov (bielkovín, sacharidov, tukov), vitamínov a minerálov.