lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 5792 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

KOŠICE: Spor medzi UNLP a Lekárskou fakultou UPJŠ bude riešiť súd (3)

Košice 13. augusta (TASR) – Vedenie Lekárskej fakulty (LF)UPJŠ v Košiciach sa rozhodlo riešiť spor s Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura (UNLP) súdnou cestou. LF UPJŠ nesúhlasí predovšetkým s navrhovaným postavení prednostov kliník UNLP, ktorí sú zamestnancami LF. „Podľa návrhu UNLP, ktorá už aj zmenila organizačnú štruktúru má byť prednosta zodpovedný za výučbu a klinický výskum, pričom ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Na Slovensku vlani evidovali 10.419 ľudí s Alzheimerovou chorobou

Bratislava 21. septembra (TASR) - Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila dnešný deň za Svetový deň Alzheimerovej choroby. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) za rok 2011 evidovalo na Slovensku 10.419 ľudí s diagnózou G30 – Alzheimerova choroba. Konkrétne išlo o 6511 žien a 3908 mužov.

Lekarne.sk

EVPÚ: Informácie Daily Telegraph sa rozchádzajú s podmienkami zmluvy

Bratislava 23. októbra (TASR) - Informácie o údajne pochybnom postupe Elektrotechnického výskumného a projektového ústavu (EVPÚ) Nová Dubnica, ktoré dnes priniesol britský denník Daily Telegraph, sa nezakladajú na pravde a sú v rozpore so zmluvou. Tvrdí to Miroslava Sadloňová z EVPÚ. Podľa britských novinárok, ktoré vystupovali ako zástupcovia fiktívnej čínskej spoločnosti, im slovenská firma ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Očkovanie proti chrípke preplatia všetkým iba Union ZP a Dôvera

Bratislava 2. decembra (TASR) - Očkovanie proti chrípke, ktorá postihuje ľudí najmä počas chladnejších mesiacov, hradia zdravotné poisťovne rozdielne. Najväčšia štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa očkovanie preplatí tým, ktorí spĺňajú indikačné obmedzenia. Súkromné poisťovne ho nad rámec povinností zaplatia všetkým, ktorí sa nechajú zaočkovať.

Lekarne.sk

PREŠOV: Vo fakultnej nemocnici vlani ošetrili celkom 317.995 pacientov

Prešov 16. januára (TASR) – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove v roku 2012 spolu ošetrili 317. 995 pacientov. Hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková informovala, že podľa štatistických záznamov na oddeleniach hospitalizovali 46.815 ľudí a počet ambulantných návštev sa vyšplhal až na 1.566.

Zdravie: V UNB podali prvýkrát pacientovi liek s účinnou látkou remdezivir

Bratislava 8. júla (TASR) – V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) sa prvýkrát podal pacientovi liek s látkou remdezivir, ktorý zabraňuje množeniu koronavírusu v tele človeka. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská. Podľa riaditeľky UNB Renáty Vandriakovej sa 39-ročnému pacientovi po podaní lieku výrazne polepšilo aj v kombinácii s kortikoidom dexametazónom.