lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 5791 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

NRSR: Zákon o platoch sestier na rokovaní výboru napriek kritike prešiel

Bratislava 26. januára (TASR) – Poslanci zdravotníckeho parlamentného výboru dnes napriek kritike odborárov a súkromných lekárov jednohlasne odobrili zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier. V pléne sa ním budú zákonodarcovia zaoberať na nadchádzajúcej schôdzi NR SR, ktorá sa začína 31. januára. Podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov Ladislava Pásztora zákon naštrbí vzťahy medzi ...

Lekarne.sk

UNB: Parkoviská sú v havarijnom stave, nemocnica nemala na ich rekonštrukciu

Bratislava 9. marca (TASR) - Parkoviská pred petržalskou a ružinovskou nemocnicou sú v havarijnom stave a Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) nemala vlastné zdroje na ich rekonštrukciu. Prenajímateľ ich zrekonštruuje na vlastné náklady. Takýmto spôsobom nemocnica zdôvodnila prenájom a následné spoplatnenie parkovacích miest v areáli nemocnice.

Lekarne.sk

Zomrel významný záchranár a držiteľ Modrej hviezdy Ján Kovalčík

Bratislava 19. apríla (TASR) - Záchranársku obec dnes opustil lekár, pedagóg a významná postava histórie záchrannej zdravotnej služby na Slovensku Ján Kovalčík, ktorý zomrel vo veku 65 rokov. Jeho odborná lekárska činnosť sa takmer od začiatku spájala s vedením veľkých kolektívov, ktoré pod jeho rukami napredovali. Z mnohých súčastí jeho práce to boli napríklad vedenie anesteziologicko-...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Inkontinencia trápi čoraz viac ľudí, iba polovica z nich vyhľadá lekára

Bratislava 30. mája (TASR) - Inkontinenciu možno podľa Jána Švihru z Urologickej kliniky Jeseniovej lekárskej fakulty UK v Martine považovať za jednu z najzávažnejších porúch súčasného obdobia. "Epidemiologické čísla majú narastajúcu tendenciu. Skvalitňovanie a predlžovanie života totiž vedie nielen k predlžovaniu veku, ale aj k prirodzene pribúdajúcemu staršiemu obyvateľstvu," upozornil.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Dôvera vlani hospodárila so ziskom takmer 40 miliónov eur

Bratislava 3. júla (TASR) - Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera skončila vlani so ziskom 39,3 milióna eur. "Táto suma bude súčasťou rezervného fondu a predstavuje rezervu vo výške našej dvojtýždňovej úhrady pre poskytovateľov," informoval manažér odboru PR Branislav Cehlárik. Vykázaný zisk predstavuje štyri percentná ročného obratu poisťovne.

Zdravie: V UNB podali prvýkrát pacientovi liek s účinnou látkou remdezivir

Bratislava 8. júla (TASR) – V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) sa prvýkrát podal pacientovi liek s látkou remdezivir, ktorý zabraňuje množeniu koronavírusu v tele človeka. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská. Podľa riaditeľky UNB Renáty Vandriakovej sa 39-ročnému pacientovi po podaní lieku výrazne polepšilo aj v kombinácii s kortikoidom dexametazónom.