lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3433 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Haiti: V hlavnom meste Port-au-Prince sa prudko zvýšil počet prípadov cholery

Port-au-Prince 11. októbra (TASR) - V haitskom hlavnom meste Port-au-Prince sa v ostatných týždňoch strojnásobil počet prípadov cholery. V noci na dnes to oznámil zástupca šéfa misie Lekárov bez hraníc (MSF) Pascale Zintzen. Zintzen dodal, že štyri strediská v oblasti Port-au-Prince v ostatnom čase ošetrovali týždenne až 850 nových prípadov týždenne, pričom pred mesiacom to bolo približne 250 ...

Lekarne.sk

ÚNSS: Väčšina opatrení potrebných pre nevidiacich je užitočná pre všetkých

Bratislava 13. novembra (TASR) - Medzinárodný deň nevidiacich si dnes pripomína Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS), ktorej poslaním je obhajoba a podpora práv a záujmov ľudí so zrakovým postihnutím. TASR informovala Simona Šípová, PR manažérka ÚNSS. Ako ďalej uviedla, práve 13. novembra v roku 1745 sa narodil Valentin Haüy, priekopník systematického vzdelávania nevidiacich.

Lekarne.sk

MZ SR: Voči lekárom, ktorí nenastúpia do práce, sa bude postupovať podľa zákona

Bratislava 30. novembra (TASR) - Voči lekárom, ktorí nenastúpia do práce, čím majú ohrozovať zdravie pacientov, budú riaditelia nemocníc postupovať v súlade so zákonom. Na tlačovej konferencii to dnes vyhlásil minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH). Podľa informácii TASR, lekári napriek núdzovému stavu nenastúpili do práce vo viacerých slovenských nemocniciach.

Lekarne.sk

TRENČÍN: Chorobnosť na chrípku stúpla v TSK takmer o 16 percent

Trenčín 10. decembra (TASR) – Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla tento týždeň v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) len mierne, o 2,16 percenta a dosiahla úroveň 1407,7 chorého na 100. 000 obyvateľov. Chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia stúpla v kraji o 15,9 percenta.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekárnici vyzývajú MZ SR pre vakcíny na zmenu legislatívy

Bratislava 19. januára (TASR) – Slovenská lekárnická komora (SLeK) vyzýva pre problémy s vakcínami ministerstvo zdravotníctva na zmenu legislatívy. Komora vníma zmenu spôsobu nakupovania a manipulácie s vakcínami, ktoré majú po novom nakupovať lekári, ako nesystémový a neštandardný krok, ktoré rezort presadil v novom zákone o rozsahu a podmienkach úhrady liekov. Po necelých dvoch mesiacoch jeho...