lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3433 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

KOŠICE: Stredoškolákov zaujala kampaň o anorexii a bulímii, pýtali sa odborníkov

Košice 17. apríla (TASR) - Prednáška o mentálnej anorexii a bulímii zaujala dnes košických stredoškolákov. Stovky z nich si prišli vypočuť odborníkov, ktorí hovorili v Košiciach o nebezpečných poruchách príjmu potravy. Ochorenia postihujú často práve mladých ľudí v ich veku.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Národná transfúzna služba otvorí pracoviská verejnosti

Bratislava 28. mája (TASR) - Pri príležitosti osláv Svetového dňa darcov krvi pripravila Národná transfúzna služba (NTS) SR na 14. júna Deň otvorených dverí na všetkých svojich pracoviskách v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Martine, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Trenčíne, Trnave a Žiline. Tie budú sprístupnené verejnosti od 7.00 do 17.00 h. Počas tohto dňa budú mať ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: K dohode medzi ambulantnými lekármi a VšZP zatiaľ nedošlo

Bratislava 2. júla (TASR) - Zástupcovia ambulantných lekárov sa so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) zatiaľ nedohodli. Stále tak platí, že veľká časť ambulantných lekárov nepodpíše dodatky zmlúv s poisťovňou. Rokovania budú pokračovať o 15. hodine.

Lekarne.sk

KOŠICE: Lekárska fakulta UPJŠ žiada o pomoc premiéra v spore s UNLP

Košice 10. augusta (TASR) - Zamestnanci Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach žiadajú premiéra Roberta Fica o pomoc pri nedoriešenom zmluvnom spore s košickou Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura. Predsedovi vlády napísali otvorený list. V ňom uvádzajú, že počas 65-ročnej existencie mala UPJŠ a UNLP dobré vzťahy, ktoré podľa nich narušilo súčasné vedenie UNLP, keď ...

Lekarne.sk

ÚVZ SR: V dvoch bratislavských podnikoch ponúkali český alkohol napriek zákazu

Bratislava 19. septembra (TASR) - Kontroly hygienikov odhalili v hlavnom meste predaj českého tvrdého alkoholu napriek zákazu. Ako pre TASR priblížila hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Lenka Skalická, išlo o dve prevádzky, ktorých majiteľom teraz hrozia sankcie od 165 do 16.596 eur. Zákazníkom tam nalievali Starú mysliveckú, Becherovku a fernet.