lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3434 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

USA: Počet obetí meningitídy sa zvýšil na 23 mŕtvych

Washington 20. októbra (TASR) - Na 23 sa zvýšil počet obetí meningitídy v Spojených štátoch, ktorú spájajú s injekčnými ampulkami steroidov infikovaných plesňou. Po nahlásení dvoch nových úmrtí od piatka o tom dnes informovali americké zdravotné úrady. Meningitíde podľahli dvaja ľudia v Severnej Karolíne, kde ide o prvé úmrtie, a v štáte Tennessee, v ktorom sa počet obetí zvýšil na osem.

Lekarne.sk

TRNAVA: Chrípka je v kraji na vzostupe

Trnava 30. novembra (TASR) – Zhruba šesťpercentný nárast chorobnosti na chrípku zaznamenali zdravotníci v Trnavskom kraji počas tohto kalendárneho týždňa. V súčasnosti je v evidencii 5316 prípadov akútnych respiračných ochorení a 719 chrípke podobných ochorení. TASR o tom informovala Dagmar Kollárová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.

Lekarne.sk

Spojené štáty čelia sezónnej chrípkovej epidémii

Washington 11. januára (TASR) - Chrípka v Spojených štátoch dosiahla úroveň epidémie, oznámilo dnes americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Chrípka alebo zápal pľúc minulý týždeň zapríčinili až 7,3 percenta všetkých úmrtí, čo prekonalo 7,2-percentnú hranicu epidémie. Zvýšený sezónny výskyt chrípkových ochorení evidujú až v deviatich z desiatich regiónov USA.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: ÚVZ upozorňuje na rádioaktívne pracie guľôčky z Číny

Bratislava 19. februára (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov – pracie guľôčky výrobnej značky Primato a Ecoball pôvodom z Číny. V pracích guľôčkach boli namerané koncentrácie prírodných rádionuklidov presahujúce povolené úrovne. Pre TASR to uviedol hlavný hygienik Slovenskej republiky Ivan Rovný.

Lekarne.sk

VYHLÁSENIE: A. Záborská k zdravotným rizikám lieku Diane 35

Bratislava 26. marca (TASR) - Záborská navrhla verejné vypočutie o zdravotných rizikách lieku Diane 35. "Diskusia okolo problematického lieku Diane 35 poukázala na vážne riziká, ktoré má užívanie antikoncepčných prípravkov 3. a 4. generácie," uviedla dnes europoslankyňa Anna Záborská po zasadnutí výboru EP pre životné prostredie a verejné zdravie (ENVI). Na záver výmeny názorov poslancov so ...