lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3434 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Za doplnkovú a podpornú liečbu majú pacienti zaplatiť o 15,8 milióna eur viac

Bratislava 6. marca (TASR) - Zoznam doplnkovej a podpornej liečby opäť kritizujú odborníci z radov zdravotníckej verejnosti. Ako dnes poukázal prednosta Ústavu farmácie Lekárskej fakulty Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave Juraj Sýkora, za 92 liekov zaradených do nového zoznamu si pacienti zo svojho v tomto roku zaplatia o 15,8 milióna eur viac. Vlani podľa jeho slov na tieto lieky...

Lekarne.sk

MZ SR: Dohľad na humánnymi liekmi sa má sprísniť

Bratislava 15. apríla (TASR) - Za predpísanie neregistrovaného humánneho lieku má po novom niesť zodpovednosť predpisujúci lekár. Na terapeutické použitie takého lieku sa má zároveň vyžadovať predchádzajúci písomný informovaný súhlas pacienta. Vyplýva to z návrhu novely zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach z dielne ministerstva zdravotníctva.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: I. BUKOVSKÝ: Stôl nemá byť bojisko

Bratislava 26. mája (TASR) - Pozvánku na tohtoročný Slovak Food Festival prijal odborník na zdravú výživu Igor Bukovský. V nedeľu 27. mája bude v záhradách Bratislavského hradu odpovedať na zvedavé otázky návštevníkov najväčšieho pikniku v meste. "Aj smerovanie takejto akcie môže nabrať modernejšie a možno aj z hľadiska zdravia progresívnejšie podoby, a to je fajn," povedal pre TASR Bukovský.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Dodatky k zmluvám s VšZP malo podpísať takmer 42 percent lekárov

Bratislava 29. júna (TASR) - K dnešnému poludniu podpísalo dodatky k zmluvám so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou podľa jej hovorkyne Dany Gašparíkovej takmer 42 percent ambulantných lekárov. Poukázala, že ďalšie podpísané dodatky postupne prichádzajú. "VšZP svojim poistencom samozrejme garantuje zdravotnú starostlivosť aj po 1. júli," zdôraznila.

Lekarne.sk

MZ SR: Vývoz liekov má byť pod kontrolou a s podmienkami

Bratislava 8. augusta (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva plánuje zaviesť pravidlá pre vývoz liekov zo Slovenska, čím chce zabrániť ich vývozu do zahraničia. Vývoz liekov sa má preto po novom monitorovať. Počíta s tým návrh novely zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach, ktorá ba mala platiť od 2. januára 2013.