lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3354 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

D.LIPŠIC: Zdravotnícky výbor by mal v žilinskej FNsP vykonať poslanecký prieskum

Žilina 16. januára (TASR) – Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská by mala v súvislosti s kauzou ozdravného plánu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline odvolať riaditeľa nemocnice Štefana Voláka ešte vo výpovednej lehote bez odstupného. Na brífingu pred žilinskou nemocnicou to dnes povedal odborník hnutia Nová väčšina pre zdravotníctvo Tibor Hlavatý. Zdravotnícky výbor NR SR...

Lekarne.sk

ÚVZ: Prípadov chrípky bolo menej, tento týždeň však zatvorila vyše 170 škôl

Bratislava 22. februára (TASR) - V aktuálnom kalendárnom týždni Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) eviduje 100. 141 akútnych respiračných ochorení (ARO). "V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom došlo k poklesu chorobnosti o 6,1 percenta," informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Lekarne.sk

Čína hlási prvé dva prípady úmrtia na vtáčiu chrípku H7N9

Peking 31. marca (TASR) - Dvaja muži zomreli v čínskom veľkomeste Šanghaj na málo známy typ vtáčej chrípky, čo je doposiaľ prvým známym prípadom úmrtia človeka v dôsledku nakazenia sa kmeňom H7N9. Informovala o tom dnes agentúra AP. Oficiálne lekárske zdroje uviedli, že nie je jasné, ako k nákaze oboch mužov prišlo, avšak niet dôkazov o prenose z človeka na človeka.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Upozorňuje na nebezpečné tetovacie farby

Bratislava 7. mája (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov v EÚ. Ide o dve farby na tetovanie, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány vo Francúzsku a v Nemecku. TASR o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Lekarne.sk

V SR prvýkrát transplantovali rohovku upravenú kobaltom, pacientke vrátili zrak

Bratislava 14. júna (TASR) - V bratislavskej Univerzitnej nemocnici (UNB) vo štvrtok (13. 6.) po prvýkrát na Slovensku transplantovali ľudskú rohovku upravenú kobaltom. Pacientka, ktorá prišla pre zápaly rohoviek o zrak a vedela rozlišovať len svetlo a tmu, dnes na operované ľavé oko vidí. Na pravé oko vidí zahmlene.