lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3354 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Hygienici skontrolovali supermarkety, udelili 117 pokút

Bratislava 27. júna (TASR) - Hygienici z regionálnych úradov verejného zdravotníctva skontrolovali od 6. do 13. júna oddelenia s nebalenými rizikovými potravinami v 338 supermarketoch, hypermarketoch a obchodných domoch. Celkovo udelili 117 pokút v celkovej výške 3850 eur. Pri kontrolách hygienici prišli na to, že v niektorých obchodoch sa nedodržiavala osobná hygiena.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Doplatky vzrástli u vyše 1200 liekov, u niektorých aj o desiatky eur(2)

Bratislava 1. augusta (TASR) - Doplatky u viacerých liekov od dnešného dňa vzrástli. Do platnosti totiž vstúpila nová kategorizácia liekov, na slovenskom trhu by tak malo byť k dispozícii 5168 liekov. Doplatky vzrástli u 1239 liekov a poklesli u 432 liekov, priblížil TASR viceprezident Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) Ondrej Sukeľ.

Lekarne.sk

Z. ZVOLENSKÁ: Nie je dôvod na obmedzenie predaja alkoholu (2)

Bratislava 17. septembra (TASR) - Situácia ohľadne možných otráv metylalkoholom na Slovensku nie je podľa ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej dramatická alebo kritická. "Nie je dôvod na obmedzenie predaja alkoholu," uviedla šéfka rezortu. Za najväčšie nebezpečenstvo považuje internetový nákup alkoholu, pri ktorom privážaný alkohol nie je možné zadržať.

Lekarne.sk

RADÍME: Prepoisteným by mali zdravotné poisťovne potvrdiť prihlášky do 15. 12.

Bratislava 15. októbra (TASR) - Ľuďom, ktorí najneskôr do konca septembra prejavili záujem o zmenu zdravotnej poisťovne od budúceho roka, by mali ich nové poisťovne potvrdiť prihlášky do 15. decembra. Zdravotné poisťovne majú zároveň najneskôr do 20. decembra zaslať všetkým svojim novým poistencom preukaz poistenca. "Poistenci, ktorí od 1. januára 2013 zmenia zdravotnú poisťovňu, až do konca ...

Lekarne.sk

VšZP: V NSK nezazmluvní jedno oddelenie, v iných krajoch ich však môže byť viac

Bratislava 22. novembra (TASR) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) začala od začiatku novembra s optimalizáciou zdravotných oddelení v jednotlivých nemocniciach. Prvý tento proces absolvoval Nitriansky kraj, kde štátna poisťovňa v budúcom roku nezazmluvní len jedno, a to oddelenie plastickej chirurgie vo Fakultnej nemocnici Nitra. Ďalšie štyri alebo päť oddelení bude zazmluvnených na pol ...