lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3353 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Spojené štáty čelia sezónnej chrípkovej epidémii

Washington 11. januára (TASR) - Chrípka v Spojených štátoch dosiahla úroveň epidémie, oznámilo dnes americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Chrípka alebo zápal pľúc minulý týždeň zapríčinili až 7,3 percenta všetkých úmrtí, čo prekonalo 7,2-percentnú hranicu epidémie. Zvýšený sezónny výskyt chrípkových ochorení evidujú až v deviatich z desiatich regiónov USA.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: ÚVZ upozorňuje na rádioaktívne pracie guľôčky z Číny

Bratislava 19. februára (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov – pracie guľôčky výrobnej značky Primato a Ecoball pôvodom z Číny. V pracích guľôčkach boli namerané koncentrácie prírodných rádionuklidov presahujúce povolené úrovne. Pre TASR to uviedol hlavný hygienik Slovenskej republiky Ivan Rovný.

Lekarne.sk

VYHLÁSENIE: A. Záborská k zdravotným rizikám lieku Diane 35

Bratislava 26. marca (TASR) - Záborská navrhla verejné vypočutie o zdravotných rizikách lieku Diane 35. "Diskusia okolo problematického lieku Diane 35 poukázala na vážne riziká, ktoré má užívanie antikoncepčných prípravkov 3. a 4. generácie," uviedla dnes europoslankyňa Anna Záborská po zasadnutí výboru EP pre životné prostredie a verejné zdravie (ENVI). Na záver výmeny názorov poslancov so ...

Lekarne.sk

SLÚŠ: Únia špecialistov tvrdí, že lekárka odsúdená pre smrť chlapca je nevinná

Bratislava 11. júna (TASR) - Slovenská lekárska únia špecialistov sa postavila za detskú lekárku Evu G., ktorú na jar trenčiansky okresný súd odsúdil na trest odňatia slobody pre zanedbanie starostlivosti o nebohého štvorročného chlapca. Únia tvrdí, že odsúdená lekárka jeho smrť v roku 2009 nezavinila a kauzu vníma ako opakovanú kampaň namierenú proti lekárom. Podľa Aleny Jancovej z únie ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Dnes si pripomíname Svetový deň hepatitídy

Bratislava 28. júla (TASR) - Na Slovensku si dnes pripomenieme Svetový deň hepatitídy. Vírusová hepatitída je zápalové ochorenie pečene, ktoré najčastejšie spôsobujú vírusy hepatitídy typu A, B, C, ale aj ďalšie vírusy. Ochorenie je nákazlivé a vírusy prenikajúce do organizmu rôznymi cestami vedú k degenerácii až nekróze pečeňových buniek, pečeňovému zlyhaniu a následne k smrti.