lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3113 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

WHO: Na severovýchode Sýrie potvrdili výskyt detskej obrny

Ženeva 29. októbra (TASR) - Výskyt obrny potvrdili dnes medzi malými deťmi na severovýchode Sýrie. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO). "Z 22 prešetrovaných prípadov sa desať potvrdilo ako detská obrna," uviedol hovorca WHO Oliver Rosenbauer na brífingu v Ženeve.

Lekarne.sk

MZ: I.Uhliarik považuje transformáciu za jeden zo zásadných liekov pre nemocnice

Bratislava 6. mája (TASR) - Pripravovaná transformácia štátnych nemocníc na akciové spoločnosti je podľa ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH) jeden zo zásadných liekov na ich problémy. "Je to jeden z najzásadnejších liekov. Ďalším zásadným je napríklad DRG, čiže platba za diagnózu, zákon o vymáhaní pohľadávok, ktorý sme teraz prijali, a tak ďalej," povedal pre TASR.

Lekarne.sk

Saudská Arábia zakázala dovoz zeleniny z EÚ

Moskva 7. júna (TASR) - Saudská Arábia zakázala kvôli obavám z črevnej nákazy dovoz zeleniny z krajín Európskej únie. S odvolaním sa na televíziu al-Džazíra o tom dnes informovala agentúra RIA Novosti. Podľa saudskoarabských expertov nebude mať však zavedenie zákazu zásadnejší vplyv na miestny trh so zeleninou, ktorá sa do púštnej monarchie prakticky dováža len z dvoch krajín EÚ - Holandska a ...

Lekarne.sk

ČR stiahlo z predaja tisíce fliaš neperlivej vody Aquila Aqualinea, pre baktérie

Praha 3. júla (TASR) - Koliformnú baktériu v predávanej minerálnej vode Aquila Aqualinea objavila česká štátna potravinárska inšpekcia, spoločnosť Karlovarské minerálne vody v piatok z predaja v Česku stiahla vyše 33.000 fliaš neperlivej vody tejto značky. Laboratórium Eurofins CZ našlo v tržnej sieti nevyhovujúcu vzorku výrobku s dátumom minimálnej trvanlivosti 20. mája 2012. Výrobca po ...

Lekarne.sk

P. BYSTRICA: Nová verejná lekáreň má spomaliť zadlžovanie nemocnice

Považská Bystrica 30. augusta (TASR) – Až o 20.000 eur mesačne by mala zvýšiť príjmy považskobystrickej nemocnice nová verejná lekáreň, ktorú dnes otvorili v priestoroch nemocnice. Náklady na jej sprevádzkovanie sa vyšplhali na 50.000 eur, ich návratnosť predpokladá vedenie nemocnice do roka. "Prevádzka vlastnej lekárne umožní nemocnici zvýšiť mimopoistné príjmy.