lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3114 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Ochorenie pľúc odhalí spirometrický test dýchania

Bratislava 15. novembra (TASR) - Svetový deň chronickej obštrukčnej choroby pľúc (CHOCHP) si verejnosť pripomína na podnet Globálnej iniciatívy pre CHOCHP každoročne už od roka 2002 a tento rok pripadá na stredu, 16. novembra. Kľúčovou témou tohoročného Svetového dňa CHOCHP je „Nestačíte s dychom? Môžete mať chronickú obštrukčnú chorobu pľúc.

Lekarne.sk

SMER-SD: Minister Uhliarik by mal odstúpiť, za krízu môžu aj médiá

Bratislava 30. novembra (TASR) - Zodpovednosť za súčasný stav v zdravotníctve nesie vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), samotná premiérka, bulvárne médiá i minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH). Posledný z nich by mal navyše svoju funkciu opustiť. "Nie zvážiť odstúpenie, ale mal by odstúpiť," podčiarkol dnes na tlačovej konferencii podpredseda opozičného Smeru-SD Marek Maďarič.

Lekarne.sk

NRSR: Raši sa opäť pokúša zrušiť transformáciu nemocníc na akciovky

Bratislava 14. decembra (TASR) - Exminister zdravotníctva a poslanec Richard Raši (Smer-SD) sa chce opäť pokúsiť o zrušenie transformácie štátnych nemocníc na akciové spoločnosti. Počas rozpravy k návrhu novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorý má reflektovať lekárske požiadavky, preto predložil pozmeňujúci návrh na zrušenie transformácie. Raši sa o presadenie tohto ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: AZZS po dnešnom rokovaní: Už vieme, že sa nedohodneme

Bratislava 24. januára (TASR) – Dohoda medzi záchrankami a ministerstvom zdravotníctva nie je na svete ani po takmer troch hodinách dnešného rokovania. Aj keď rozhovory budú pokračovať vo štvrtok (26.1.), prezident Asociácie záchrannej zdravotnej služby Ivo Krpelan nevidí ďalšiu možnosť, ako by sa mohli dohodnúť. "Po dnešnom rokovaní už viem, že sa nedohodneme.

Lekarne.sk

Ukrajina: Nemeckí lekári odporučili urgentnú liečbu Tymošenkovej

Kyjev 8. marca (TASR) - Väznená ukrajinská expremiérka Julia Tymošenková potrebuje urgentnú liečbu mimo väznice. Uviedli to dnes vo vyhlásení nemeckí lekári, ktorí 51-ročnú političku vyšetrili v polovici februára. Špecialisti z berlínskej kliniky Charité nespresnili, na akú diagnózu by sa mala Tymošeková liečiť, podľa nich však zodpovedajúce úkony nemožno vykonať vo väznici vo ...