lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Krajčí odmieta kritiku MZ, že by bola jeho príprava plánu obnovy utópiou

authorTASR dateUtorok, 06.12.2022 categoryDenné správy

Bratislava 6. decembra (TASR) - Exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) odmieta, že by bola jeho príprava plánu obnovy a odolnosti utópia. Voči kritike rezortu zdravotníctva sa dôrazne ohradil. Ministerstvo sa podľa neho snaží zakryť vlastnú neschopnosť hľadaním imaginárneho vinníka.

Lekarne.sk

Britská lieková agentúra odobrila vakcínu proti covidu pre deti od 6 mesiacov

authorTASR dateUtorok, 06.12.2022 categoryDenné správy

Londýn 6. decembra (TASR) - Britská agentúra pre reguláciu liečiv a zdravotníckych výrobkov (MHRA) v utorok schválila použitie vakcíny proti koronavírusu pre deti staršie ako šesť mesiacov. Toto rozhodnutie ešte musí odsúhlasiť tamojší Výbor pre očkovanie a imunizáciu (JCVI). TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Lekarne.sk

Filipíny: Úrady museli zlikvidovať 44 miliónov vakcín proti koronavírusu

authorTASR dateUtorok, 06.12.2022 categoryDenné správy

Manila 6. decembra (TASR) - Na Filipínach exspirovalo 44 miliónov dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19, miestne úrady ich preto museli zlikvidovať. V utorok o tom informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Lekarne.sk

Ružomberok: V chirurgickom pavilóne ÚVN spustili modernizáciu za 20 milión...(2)

authorTASR dateUtorok, 06.12.2022 categoryDenné správy

Ružomberok 6. decembra (TASR) – Chirurgický pavilón Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku, ktorý vlani postihol požiar, zrekonštruujú a zmodernizujú. Celkové náklady očakávajú na úrovni približne 20 miliónov eur. Stavebné práce spustili v týchto dňoch.

Lekarne.sk

Nemecko: Bavorsko od 10. decembra zruší povinné rúška v hromadnej doprave

authorTASR dateUtorok, 06.12.2022 categoryDenné správy

Mníchov 6. decembra (TASR) - Nemecká spolková krajina Bavorsko zruší od 10. decembra povinnosť nosenia respirátorov a medicínskych rúšok v prostriedkoch verejnej hromadnej dopravy. Dôvodom je aktuálne stabilná epidemická situácia, na základe ktorej už prekrývanie horných dýchacích ciest v prostriedkoch hromadnej dopravy nie je potrebné. V utorok o tom informovala agentúra DPA s odvolaním sa na...

Radíme: Rakovina prostaty postihuje až 60 percent mužov nad 65 rokov

Handlová 5. decembra (TASR) - Rakovina prostaty postihuje až 60 percent mužov nad 65 rokov. Ochorenie začína nenápadne, no v 90 percentách prípadov je liečiteľné, ak je odhalené včas. Dôležitá je preto prevencia v podobe prehliadky u urológa.