lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Čína: Prípadov nakazenia novým vírusom je už vyše 200, sú aj mimo Wu-chanu

authorTASR dateUtorok, 20.01.2020 categoryDenné správy

Peking 20. januára (TASR) - V Číne pribudli cez víkend desiatky nových prípadov zápalu pľúc, ktorý spôsobil doteraz neznámy druh koronavírusu. Hlásené boli už aj mimo veľkomesta Wu-chan, odkiaľ sa vírus zrejme začal šíriť. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP s odvolaním sa na miestne zdravotnícke úrady.

Lekarne.sk

M. Mego: Dôležitejšie ako titul je pre mňa výchova ďalšej generácie onkológov

authorTASR datePondelok, 19.01.2020 categoryDenné správy

Bratislava 19. januára (TASR) - Profesor Michal Mego, popredný slovenský onkológ, pracuje na viacerých výskumoch, ktorých výsledky by v budúcnosti mohli pomôcť onkologickým pacientom. Medzi nimi je aj štúdia, o ktorej dúfa, že dá definitívnu odpoveď na otázku, či možno pri liečbe efektívne využívať aj probiotiká. Nielen o tom porozprával v rozhovore pre TASR v rámci projektu Osobnosti: tváre, ...

Lekarne.sk

Počet peľových staníc sa má zdvojnásobiť, alergikom má uľahčiť život i aplikácia

authorTASR datePondelok, 19.01.2020 categoryDenné správy

Bratislava 19. januára (TASR) - Počet peľových staníc na Slovensku v pôsobnosti orgánov verejného zdravotníctva sa má zdvojnásobiť. Šesť doterajších a šesť nových staníc má zabezpečiť primeraný monitoring pre celé územie. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR avizuje v rámci svojho projektu tiež spustenie automatizovaných hlásení pre alergikov a mobilnú aplikáciu s peľovým spravodajstvom.

Lekarne.sk

Čína hlási ďalších 17 prípadov nákazy novým vírusom

authorTASR datePondelok, 19.01.2020 categoryDenné správy

Peking 19. januára (TASR) - Ďalších 17 osôb v Číne bolo diagnostikovaných v rámci epidémie zápalu pľúc, ktorá súvisí so šírením nového druhu koronavírusu. Celkový počet nakazených tak stúpil na 62, oznámila v nedeľu zdravotná komisia stredočínskeho mesta Wu-chan, ktoré je ohniskom nákazy. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Lekarne.sk

V Českej republike sa po troch rokoch objavila vtáčia chrípka

authorTASR dateNedeľa, 18.01.2020 categoryDenné správy

Praha 18. januára (TASR) - V malom chove hydiny v českej obci Štěpánov nad Svratkou na Vysočine potvrdili veterinári prítomnosť vírusu vtáčej chrípky H5N8. Informovala o tom v sobotu česká Štátna veterinárna správa (SVS). "Nákazu do chovu zrejme zavliekli voľne žijúce vodné vtáky," uviedol hovorca SVS Petr Vorlíček, ktorého citoval spravodajský server Novinky.

Novoročnú depresiu môže spôsobovať aj prechod z veselého vianočného obdobia

Bratislava 12. januára (TASR) - Prechod z veselého vianočného obdobia, počas ktorého majú ľudia dlhé voľno, oddychujú, bavia sa, veľa jedia a pijú, alebo si dovolia lenivosť, do začiatku dlhého, tmavého a studeného januára môže na niekoho pôsobiť deprimujúco. Pre fenomén novoročnej depresie či pocitov úzkosti na začiatku nového roka zatiaľ odborníci nemajú jednoznačné vysvetlenie. Takýto stav ...