lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ÚVZ: K noseniu respirátorov v školách nie je nutné pristupovať celoplošne

authorTASR dateStreda, 07.12.2022 categoryDenné správy

Bratislava 7. decembra (TASR) - K noseniu respirátorov alebo rúšok v školskom prostredí nie je nutné pristupovať celoplošne. Pre TASR to v súvislosti s nárastom chorobnosti na chrípku a akútne respiračné ochorenia medzi deťmi uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) Daša Račková. "Nosenie rúška v školských kolektívoch je na vlastnom uvážení," povedala Račková.

Lekarne.sk

Nový Zéland prevzal od rodičov-antivaxerov starostlivosť o choré dieťa

authorTASR dateStreda, 07.12.2022 categoryDenné správy

Wellington 7. decembra (TASR) - Novozélandské úrady v stredu prevzali do dočasnej starostlivosti dieťa, ktorého rodičia zablokovali život zachraňujúcu operáciu, pretože potenciálni darcovia krvi môžu byť očkovaní proti chorobe COVID-19. Agentúra AFP spresnila, že najvyšší súd v Aucklande nariadil, aby šesťmesačné "dieťa W" bolo v čiastočnej opatere štátu, čo umožní uskutočniť operáciu na ...

Lekarne.sk

Ukrajinské nemocnice budú robiť len životne dôležité operácie

authorTASR dateUtorok, 06.12.2022 categoryDenné správy

Kyjev 6. decembra (TASR) - Ukrajinské ministerstvo zdravotníctva vyzvalo v utorok nemocnice, aby zvážili odloženie operácií, ktoré nie sú životne dôležité, až kým sa energetická situácia nestabilizuje. TASR informuje podľa agentúry Reuters. Ruské útoky na ukrajinskú kritickú infraštruktúru vážne poškodili tamojšiu energetickú sieť a spôsobujú mimoriadne aj plánované výpadky dodávok v celej ...

Lekarne.sk

Bratislava: V ZŠ v Ružinove evidujú svrab, zatvorili ju však pre chrípku

authorTASR dateUtorok, 06.12.2022 categoryDenné správy

Bratislava 6. decembra (TASR) - V Základnej škole SNP na Ostredkovej v bratislavskom Ružinove evidujú hygienici jeden potvrdený prípad svrabu. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave Katarína Nosálová. Hygienici prijali opatrenia na zabránenie šíreniu tohto vysoko nákazlivého ochorenia kože, odmietajú však, že by s tým súviselo aktuálne ...

Lekarne.sk

Krajčí odmieta kritiku MZ, že by bola jeho príprava plánu obnovy utópiou

authorTASR dateUtorok, 06.12.2022 categoryDenné správy

Bratislava 6. decembra (TASR) - Exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) odmieta, že by bola jeho príprava plánu obnovy a odolnosti utópia. Voči kritike rezortu zdravotníctva sa dôrazne ohradil. Ministerstvo sa podľa neho snaží zakryť vlastnú neschopnosť hľadaním imaginárneho vinníka.

Radíme: Rakovina prostaty postihuje až 60 percent mužov nad 65 rokov

Handlová 5. decembra (TASR) - Rakovina prostaty postihuje až 60 percent mužov nad 65 rokov. Ochorenie začína nenápadne, no v 90 percentách prípadov je liečiteľné, ak je odhalené včas. Dôležitá je preto prevencia v podobe prehliadky u urológa.