lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Krajčí: MZ sa nepodarilo pokročiť v oddlžení, presadila sa však reforma nemocníc

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 28. marca (TASR) - Ministerstvu zdravotníctva (MZ) SR sa nepodarilo za rok výraznejšie pokročiť v nastavenom oddlžení nemocníc ani v plánovanom zlepšení hospodárenia štátnych nemocníc. Kabinetu sa však podarilo počas druhého roku vládnutia presadiť reformu nemocničnej siete, ktorá bola zároveň aj míľnikom na čerpanie financií z plánu obnovy. V hodnotení polčasu vlády to pre TASR ...

Lekarne.sk

NÚDCH: Lekári upozorňujú na zvýšený počet otráv detí liekmi

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 28. marca (TASR) - Lekári Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) zaznamenali v posledných dňoch zvýšený počet detí úmyselne intoxikovaných liekmi. Na Oddelení urgentného príjmu počas minulého týždňa prijali štyri deti úmyselne intoxikované liekmi s obsahom paracetamolu, prípadne v kombinácii s inými liekmi. V mesiaci marec hospitalizovali štyri deti intoxikované paracetamolom.

Lekarne.sk

Vláda:Odobrila zvýšenie platby za poistencov štátu aj základného imania VšZP (2)

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 23. marca (TASR) - Vláda v stredu odobrila zvýšenie platby za štátnych poistencov v tomto roku vo výške 100 miliónov eur a tiež zvýšenie základného imania štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Dofinancovanie zdravotníctva týmto spôsobom už v utorok (22. 3.) avizovali ministri financií a zdravotníctva Igor Matovič (OĽANO) a Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Do ...

Lekarne.sk

MEDMEDICAL KLINIK Oščadnica – prvé neštátne zdravotnícke zariadenia na Kysuciach

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Našu kliniku sv. Karola Boromejského – MEDMEDICAL KLINIK sme otvorili 04.11.2020 v Oščadnici. Je prvým neštátnym zdravotníckym zariadením tohto typu v regióne Kysúc.

Lekarne.sk

Pomoc na Slovensku hľadajú aj ukrajinskí pacienti s rakovinou

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aktuálnu vojnu na Ukrajine sprevádzajú rôznorodé okolnosti a katastrofálne dopady má už teraz nielen na rodiny, jednotlivcov, ohrozené osamelé matky s deťmi, ale i na chorých obyvateľov. Aj tí boli nútení utiecť zo svojej krajiny a pomocnú ruku hľadajú v okolitých štátoch.

Lekarne.sk

Zdravie: Ochorením sluchu trpí až tretina pacientov po 65. roku života

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Handlová 3. marca (TASR) - Ochorením sluchu trpí až tretina pacientov po 65. roku života. Ľudia by jeho príznaky nemali podceňovať, ale zodpovedne sa oň starať a chrániť ho. Pri príležitosti Svetového dňa sluchu a počutia, ktorý pripadá na štvrtok, to uviedla primárka oddelenia dlhodobo chorých nemocnice v Handlovej Miriam Kvostková.

Lekarne.sk

MŠVVaŠ SR: Uznanie vzdelávania aj pre zdravotníkov z Ukrajiny vydávame urýchlene

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 2. marca (TASR) - Rozhodnutia o uznaní dokladov o vzdelaní z tretích štátov sa pre zdravotnícke povolania vydávajú urýchlene. V súvislosti s ukrajinskými lekármi, ktorí žijú na Slovensku, no zatiaľ nemajú uznané vzdelanie, to pre TASR uviedli z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR. Uznávanie zdravotníckych odborných kvalifikácií, ktoré človek získal na území ...

Lekarne.sk

Zásoby krvi sú podľa NTS stabilné, napriek tomu vyzýva ľudí, aby darovali krv

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 25. februára (TASR) - Zásoby krvi sú aktuálne stabilné, ubezpečila Národná transfúzna stanica (NTS) SR. Napriek tomu v reakcii na aktuálne dianie na Ukrajine vyzýva ľudí, aby prišli darovať krv. Pre TASR to uviedla hovorkyňa NTS Martina Frigová. "V dôsledku situácie na Ukrajine a najmä aj v dôsledku poklesu darcov krvi v súvislosti s COVID-19 vyzývame širokú verejnosť, aby každý ...

Lekarne.sk

MZ:Dovoz vakcín od spoločnosti Novavax sa oneskorí,prísť by mali do konca týždňa

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 22. februára (TASR) - Dovoz vakcín od spoločnosti Novavax, ktorý bol plánovaný na pondelok (21. 2.), sa oneskorí. Podľa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR by mali vakcíny na Slovensko doraziť do konca týždňa. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Lekarne.sk

Zdravie: Začína Valentínska kvapka krvi, osloviť má najmä prvodarcov

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 14. februára (TASR) - Na Slovensku v pondelok začína kampaň Valentínska kvapka krvi. Organizuje ju Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou (NTS) SR a hematologicko-transfúziologickými oddeleniami nemocníc s cieľom osloviť darcov a najmä prvodarcov krvi. Kampaň potrvá do 11. marca.

MZ od mája neprepláca covidové príplatky, išlo na ne takmer 88 miliónov eur

Bratislava 9. mája (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR neprepláca od 1. mája nemocniciam príplatky pre zdravotníkov za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to potvrdil komunikačný odbor rezortu. Na infekčné príplatky sa podľa neho doposiaľ uvoľnilo 87,928 milióna eur. "Ak ide o sedemeurový príplatok, je na rozhodnutí zdravotníckeho zariadenia, či bude tento ...