lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9519 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

KOŠICE: Zmluva medzi UNLP a LF UPJŠ sa skončila, budúcnosť medikov je neistá

Košice 31. júla (TASR) – Pôvodné zmluvy o spolupráci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice s Lekárskou fakultou (LF) UPJŠ Košice o zabezpečení výučbových základní platia len do dnešného dňa po tom, čo sa jej platnosť po vypovedaní predchádzajúcim vedením UNLP predlžila o jeden mesiac. Dekan LF Leonard Siegfried dnes pred novinármi vyhlásil, že UPJŠ sa rozhodla po porade prednostov ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekári sa pravdepodobne ďalšieho zvyšovania platov nedočkajú

Bratislava 15. septembra (TASR) - Lekárske odborové združenie (LOZ) pravdepodobne bude trvať na tretej etape zvyšovania platov lekárov v nemocniciach, ktorá by mala nastať od januára budúceho roku. Vyplýva to z vyjadrenia odborov pred pondelkovým (17. 9.) rokovaním s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou o memorande medzi vládou a LOZ, ktoré vlani uzavrel kabinet Ivety Radičovej, čo ...

Lekarne.sk

ÚDZS: O zmenu zdravotnej poisťovne prejavilo záujem vyše 187.000 ľudí

Bratislava 12. októbra (TASR) - O zmenu zdravotnej poisťovne prejavilo v tomto roku záujem vyše 180. 000 ľudí. "Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na základe údajov zdravotných poisťovní eviduje 187.

Lekarne.sk

I. TIBENSKÝ: Chorý zdravotný systém ohrozuje každého

Bratislava 20. novembra (TASR) - Chorý zdravotný systém ohrozuje každého. To bolo ústredné heslo dnešného protestného zhromaždenia, ktoré sa uskutočnilo počas obednej prestávky pred nemocnicou na bratislavských Kramároch. Predseda Lekárskeho odborového združenia pri univerzitnej nemocnici Igor Tibenský predniesol asi pred 50 lekármi a zdravotnými sestrami vyhlásenie, v ktorom okrem iného ...

Lekarne.sk

KOŠICE: Prvé dieťa v meste v roku 2013 prišlo na svet o polnoci

Košice 1. januára (TASR) - Ako prvé dieťa v Košiciach v novom roku 2012 prišiel na svet chlapček Marko v Nemocnici Košice - Šaca. "Narodil sa presne o polnoci, išlo o spontánny pôrod," uviedla dnes pre TASR službukonajúca lekárka novorodeneckého oddelenia Iveta Kostelníková. Chlapček váži 4300 gramov a meria 53 centimetrov.

Sloboda aj s inkontinenciou

Celý život sa snažíme, aby nám náhodou niečo neušlo - v mladosti sú to skôr párty alebo výlety s kamarátmi, na ktoré budeme dlho spomínať, neskôr robíme nemožné, aby nám neušli vzácne chvíle s deťmi, ktoré tak rýchlo vyrastú.