lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 6244 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekári pristúpia na postupné navýšenie platov, garantovať to má zákon

Bratislava 16. januára (TASR) - Lekárski odborári pristúpia na postupné zvyšovanie platov, ktoré vyplýva z memoranda medzi vládou a odbormi. Taký je záver ich dnešného stretnutia s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou, dohodu potvrdili po skončení stretnutia obe strany. Postupné navyšovanie by mal lekárom garantovať aj zákon, ktorý by mohol platiť pravdepodobne od augusta tohto roku.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Počet chrípkových ochorení v Prešovskom kraji v tomto týždni klesol

Prešov 22. februára (TASR) – Počet akútnych respiračných ochorení (ARO) v Prešovskom kraji tento týždeň klesol. Vyplýva to zo správy o aktuálnej epidemiologickej situácii, ktorú dnes zverejnil na svojej webovej stránke Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove. Lekári v priebehu 8. týždňa nahlásili celkovo 10.714 prípadov ARO, čo je o takmer 2500 menej ako v minulom týždni.

Lekarne.sk

TREBIŠOV: Nemocnica má nové prístroje pre endoskopiu a vyšetrenie mamičiek

Trebišov 30. marca (TASR) - Nové prístroje pre endoskopiu a vyšetrenie tehotných žien získala trebišovská nemocnica. Videokolonoskop a videogastroskop využije gastroenterologická ambulancia hlavne pri diagnostike a liečbe chorôb pažeráka, žalúdka, tenkého a hrubého čreva, ako aj ochorení pečene, žlčníka a pankreasu. Gynekologicko - pôrodnícke oddelenie začalo využívať tri nové kardiotokografy, ...

Lekarne.sk

Brazília chce najať 6000 kubánskych lekárov

Brazília 7. mája (TASR) - Brazília plánuje najať 6000 kubánskych lekárov, ktorí majú slúžiť v odľahlých častiach krajiny, trpiacich nedostatočnými alebo neexistujúcimi zdravotníckymi službami, a to napriek rôznym názorom na ich odbornú kvalitu. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Brazílsky minister zahraničných vecí António Patriota v pondelok po stretnutí so svojím kubánskym kolegom ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Hlavný hygienik SR dnes navštívil Devín

Bratislava 14. júna (TASR) - Hlavný hygienik SR Ivan Rovný dnes navštívil povodňou zasiahnutú Mestskú časť Bratislava - Devín. U starostky Devína sa osobne informoval o aktuálnej situácii v daných lokalitách. Rovný taktiež poskytol pomoc obyvateľom postihnutých oblastí povodňou, a to formou bezplatného rozboru pitnej vody zo studní.

Podovolenkový syndróm nie je výmysel. Trápi až 50% pracujúcich ľudí

Prežili ste skvelú dovolenku, no aj napriek tomu máte pocit, akoby ste ju vôbec nemali? Mnohým ľuďom sa stáva, že sú po dovolenke ešte viac v strese a unavení ako pred ňou. A to aj napriek tomu, že ju kvôli pracovnému stresu a povinnostiam potrebovali...