lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 6045 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

PREZIDENT: Zoznam chorôb sa pre potreby zavádzania DRG systému zmení

Bratislava 10. júna (TASR) - Zoznam chorôb sa pre potreby zavádzania nového spôsobu odmeňovania nemocníc tzv. DRG systému zmení. Prezident SR Ivan Gašparovič totiž podpísal novelu zákona o zdravotnej starostlivosti z dielne šéfa zdravotníckeho výboru Richarda Rašiho (Smer-SD).

Lekarne.sk

OTS: Mýty o pitnej vode - ako je to naozaj?

Bratislava 23. júla (TASR-OTS) - Vypi tri litre vody denne – je toto množstvo pre telo naozaj optimálne, alebo ide len o zjednodušené a nepresné odporúčanie? Je balená voda naozaj lepšia ako voda z vodovodu? A ako je to vlastne s minerálkami?

Lekarne.sk

Biela pastelka pomáha nevidiacim už 12 rokov

Bratislava 19. septembra (TASR) – Únia pre nevidiacich a slabozrakých Slovenka (UNSS) vyjde opäť do ulíc. Verejná zbierka Biela pastelka bude v stredu 25. septembra. Jej cieľom je pomôcť ľuďom so zrakovým postihnutím viesť samostatný a nezávislý život.

Lekarne.sk

NRSR: Most varuje lekárov, že ak nebudú rešpektovať ich zákon, príde tvrdší

Bratislava 29. októbra (TASR) - Ak lekári nebudú v riadnom čase ošetrovať aj pacientov, ktorí nemajú na zaplatenie prednostného vyšetrenia, Most-Híd navrhne natvrdo lekárom určiť čas na prednostné vyšetrenia. Oznámil to dnes predseda Mostu-Híd Béla Bugár po tom, ako dnes parlament schválil novelu zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti, ktorá má regulovať prednostné vyšetrenia. "Pokiaľ bude...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: So splácaním úrokov z oddlžovania meškajú viaceré nemocnice

Bratislava 6. mája (TASR) - Zo zdravotníckych zariadení, ktoré sa v roku 2009 oddlžovali formou návratnej finančnej výpomoci, majú problém so splácaním úroku z tejto pôžičky viaceré z nich. "Zo splácaním poskytnutej návratnej finančnej výpomoci v prvom úrokovom období mali problémy dve organizácie. V druhom úrokovom období sa situácia o niečo zhoršila.

Podovolenkový syndróm nie je výmysel. Trápi až 50% pracujúcich ľudí

Prežili ste skvelú dovolenku, no aj napriek tomu máte pocit, akoby ste ju vôbec nemali? Mnohým ľuďom sa stáva, že sú po dovolenke ešte viac v strese a unavení ako pred ňou. A to aj napriek tomu, že ju kvôli pracovnému stresu a povinnostiam potrebovali...