lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 6020 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

RUŽOMBEROK: Hniezdo záchrany ÚVN vydalo zdravého chlapčeka

Ružomberok 8. januára (TASR) – V Hniezde záchrany ružomberskej Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) našli členovia jej personálu v piatok 4. januára podvečer zdravého novorodenca. TASR o tom dnes informoval hovorca ÚVN Valér Ferko. "Chlapček bol riadne zabalený, čistý s podviazaným pupočníkom.

Lekarne.sk

VZZS ATE: Zranenému robotníkovi prišli na pomoc na Domašu leteckí záchranári (2)

Kvakovce/Košice 14. februára (TASR) - Na pomoc 38-ročnému robotníkovi smerovali dnes pred poludním leteckí záchranári na východ Slovenska. Zranil sa pri páde z výšky na stavenisku hotela v rekreačnej oblasti Domaša - Dobrá. Ako TASR informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE (VZZS ATE) Sylvia Galajda, vrtuľník previezol zraneného muža z Domaše na ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: VšZP upozorňuje na podvodné vymáhanie pohľadávok

Bratislava 22. marca (TASR) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zaznamenala v týchto dňoch viaceré pokusy o podvodné vymáhanie pohľadávok. Neznámy páchateľ pod hlavičkou Oddelenia Inkasa Pohľadávok spoločnosti Real Deal Slovakia zaslal nateraz nezistenému počtu poistencov upomienky týkajúce sa údajných pohľadávok VšZP, spolu s výzvou na ich úhradu. "Upomienky majú totožný rukopis ako v ...

Lekarne.sk

PREŠOV: V areáli fakultnej nemocnice dnes otvorili nový internistický pavilón

Prešov 29. apríla (TASR) – V areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A Reimana v Prešove dnes slávnostne otvorili nový internistický pavilón, ktorý je situovaný vedľa chirurgického monobloku. Celkové náklady na výstavbu moderného sedem podlažného účelového objektu v rátane príslušnej infraštruktúry dosiahli viac ako 30,79 milióna eur. Nemocnica mohla tento náročný projekt ...

Lekarne.sk

Thajsko sa obáva rekordného počtu úmrtí na horúčku dengue

Bangkok 8. júna (TASR) - Thajsko sa musí pripraviť na rekordný počet prípadov ochorenia na horúčku dengue v tomto roku, do 4. júna sa na ňu liečilo 39.029 ľudí, z ktorých 44 zomrelo. Polovica pacientov boli deti vo veku do 15 rokov, varovali dnes úrady, ktoré citovala tlačová agentúra DPA. Ministerstvo zdravotníctva predpovedalo, že v Thajsku sa tento rok vyskytne najmenej 100.

Ako sa správne starať o zubnú náhradu?

Niekoľko návštev u zubného lekára kvôli zubnej náhrade už máte za sebou. Nastáva čas, kedy ju začnete naozaj každý deň nosiť. Aj keď ide o umelý chrup, potrebuje vašu precíznu starostlivosť. Ako odstrániť zvyšky fixačného krému alebo čím ošetriť otlačené ďasná?