lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Hyperbarická medicína - špecialistaHyperbarická medicína je lekárský odbor, ktorý sa zaoberá liečbou kyslíkom v pretlaku, tj. v liečebnej barokomore pri inhalácií 100% kyslíku...

Charakteristika odbornosti

Hyperbarická medicína je lekárský odbor, ktorý sa zaoberá liečbou kyslíkom v pretlaku, tj. v liečebnej barokomore pri inhalácií 100% kyslíku. Špecialista v odbore hyperbarickej medicíny a oxygenoterapie pôsobí a úzko spolupracuje s odborníkmi v odbore anesteziológie a resuscitácie, chirurgie, vnútorného lekárstva, neurológie, detského lekárstva, ortopédie, praktického lekárstva pre dospelých.

Návrat na zoznam lekárskych odborností

Zoznam lekárov v tejto odbornosti

Bojnice: V zoo Bojnice potvrdili výskyt vtáčej chrípky

Bojnice 25. januára (TASR) - V Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach potvrdili výskyt vtáčej chrípky u kačice a lyžičiara. Pre TASR to v sobotu potvrdil riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš. Doplnil, že zoo preventívne zatvorili už v piatok (24. 1.), keď pitevný nález poukazoval na možnosť vtáčej chrípky.