lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


KÚPELE LÚČKY a.s.Lúčky 530, Lúčky

Popis


V Kúpeľoch Lúčky s dlhoročnou tradíciou môžete okrem klasických aktivít spojených s kúpeľnou liečbou samotnou, zažiť aj úžasné chvíle v horskom prostredí. Liptov, to je čarokrásna príroda a majestátnosť hôr okolo. Liečivá voda, ktorá už mnohým pacientom prinavrátila zdravie pochádza z dvoch vrtov. Valentína má 32°C a nový vrt HGL-3 má teplotu 37°C . Voda z prameňov sa využíva v prirodzenej forme v bazénoch aj vo všetkých separátnych kúpeľoch. Kúpeľná liečba pomáha pacientom po vážnych aj menej vážnych operáciách a zákrokoch. Prameň pitnej vody obsahuje minerály a zložky, ktoré sa používajú taktiež ako pitná kúra pri mnohých ochoreniach. Liečia sa tu pohybové, neurologické, respiračné ochorenia, ochorenia tráviaceho ústrojenstva a iné. Vďaka moderným technológiám sa klientom zlepšuje ich celkový zdravotný stav. Kúpele si tak udržujú popredné miesto v zozname špičkových kúpeľov na Slovensku. V areáli kúpeľov klienti nájdu Balneocentrum, ktoré sa môže zaradiť medzi profesionálne zdravotnícke pracoviská. Záujemcovia o liečebné procedúry môžu vyskúšať liečivé účinky minerálnej vody, k dispozícii celoročne otvorený AQUA – VITAL Park, ktorý ponúka vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 °C – 33 °C s rozličnými atrakciami. Vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou teplou 36 °C – 38 °C, delený vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou vody 32 °C a 35 °C. Pokoj a chvíle bez stresu počas pobytu v Kúpeľoch Lúčky dokážu skvalitniť život klientov na dlhší čas a z pobytu si odnášajú e si pocit uvoľnenia, zdravia a psychickej pohody.

Indikácie ktoré liečime: I. Onkologické choroby III. Choroby tráviaceho ústrojenstva IV. Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou V. Netuberkulózne choroby dýchacích ciest VI. Nervové choroby XI. Ženské choroby XII. Choroby z povolania Prevencia a podporná liečba osteoporózy

Adresa a kontakt kúpeľov

Lúčky 530, Lúčky
Telefón: 044 43 75 645
Telefón: 0918 786 395
Web: www.kupele-lucky.sk
E-mail: personalne@kupele-lucky.sk

Prešov: Začína sa príprava na novú nemocnicu, štyri oddelenia sa presťahujú

Prešov 22. mája (TASR) - Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana začínajú ...