lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


RÚVZ: V okrese Trebišov sú štyri aktívne ohniská žltačky Trebišov 20. februára (TASR) - Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trebišove eviduje v tomto ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Utorok, 20.02.2024 Zobrazené: 5159227x categoryZaujímavosti

Trebišov 20. februára (TASR) - Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trebišove eviduje v tomto okrese aktuálne štyri aktívne ohniská vírusovej hepatitídy typu A (VHA). Patria k nim výskyty ochorenia v Trebišove, Sečovciach a v obciach Zatín a Somotor. Doznievajúcim ohniskom je obec Fejséš.
"Kumulatívne v okrese Trebišov ku dňu 19. februára bolo hlásených 59 ochorení na VHA," informoval RÚVZ. Minulý týždeň v piatok (16. 2.) mali v okrese hlásené dve a vo štvrtok (15. 2.) tri nové ochorenia.
Trebišovský RÚVZ vydal 12. februára vyhlášky, ktorými nariadil opatrenia proti šíreniu žltačky vrátane očkovania. Týkajú sa detí v Trebišove z časti ulice Záhradná a zo Základnej a Materskej školy Ivana Krasku, ďalej detí zo Základnej školy na ulici Kossutha v Kráľovskom Chlmci a s pobytom v obci Zatín.
"Osobám, ktoré boli v priamom kontakte s chorým, bol nariadený lekársky dohľad pozostávajúci zo sledovania zdravotného stavu a aktívnej imunizácie proti vírusovej hepatitíde A," informoval regionálny úrad na svojej webstránke.


Štítky :

Zľava 10% na vozidlá Škoda pre lekárov a zdravotníckych profesionálov

Práca lekárov, sestier, lekárnikov a ďalších zdravotníckych profesionálov nie je len povolanie, je to poslanie. Spoločnosť IMPA si váži prácu celého zdravotníckeho personálu. Ich oddanosť a neustálu snahu prinášať výnimočnú zdravotnú starostlivosť si ctí, a preto im prináša špeciálnu ponuku.