lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Prvé predbežné výsledky DŇA NARCISOV 2022 Po 2 rokoch pauzy zorganizovala Liga proti rakovine 26. krát verejno-prospešnú zbierku DEŇ NARCISOV opäť ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Pondelok, 02.05.2022 Zobrazené: 414506x categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

Po 2 rokoch pauzy zorganizovala Liga proti rakovine 26. krát verejno-prospešnú zbierku DEŇ NARCISOV opäť aj v uliciach za pomoci dobrovoľníkov. Po sčítavaní vyzbieraného obnosu  sú k dispozícii prvé predbežné výsledky za mestá, kde sa nachádzajú Centrá LPR – Bratislava, Martin, Košice.


Narcis mohli ľudia získať 28. apríla u dobrovoľníkov v uliciach miest i obcí Slovenska. Jeho pripnutím prejavili solidaritu a spolupatričnosť onkologickým pacientom.  Vďaka ich dobrovoľným príspevkom do zbierky bude možné naďalej organizovať užitočné projekty či poskytovať pacientom adresnú pomoc.


Stále je však možné narcis získať i v obchodných prevádzkach Tesco a dm drogerie počas piatka – 29. apríla.


ONLINE A SMS ZBIERKA trvá do 6. 5. 2022, môžete prispieť prostredníctvom:


- SMS na 848 (hodnota SMS je 3 €)


- účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454


- QR kódu


- Kúpou virtuálneho narcisu v eshopoch v hodnote 3€:  drmax.sk, topankovo.sk, zachej.sk a zlavadna.sk


 


“Do zbierky sa zapojilo viac ako 9000 dobrovoľníkov. Za Bratislavu predstavuje predbežný výnos 150.000€, za Košice 44.000€ a za Martin 8.800€. Atmosféra v uliciach Slovenska bola výborná, dobrovoľníci, partneri i verejnosť dávali pozitívnu spätnú väzbu. Tešili  sa, že je opäť možnosť stretnúť sa pri Dni narcisov tvárou v tvár – dobrovoľník a prispievajúci.  Úprimne všetkým ďakujeme,“  hovorí Ing. Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.


 


Prečo podporiť zbierku DEŇ NARCISOV?


 


Aj vďaka nej tím Ligy proti rakovine realizuje BEZPLATNÉ projekty:


 


ONKOPORADŇA


Prostredníctvom Onkoporadne (0800 11 88 11, poradna@lpr.sk) majú pacienti možnosť každodenného poradenstva s odborníkmi z rôznych oblastí.


 


SIEŤ ONKOPSYCHOLÓGOV


Onkopsychológovia LPR sú k dispozícii onkologickým pacientom  a ich blízkym naprieč Slovenskom v ťažkých chvíľach počas liečby i po nej.


 


JEDNORAZOVÝ FINANČNÝ PRÍSPEVOK


Ak sa ľudia s onkologickým ochorením ocitnú v hmotnej núdzi, môžu sa obrátiť so žiadosťou o finančnú výpomoc.


 


 


„VYSTRIHAJ SA SLOVENSKO!“


Pre onkologické pacientky, ktoré prišli v dôsledku liečby o vlasy, zabezpečujú ručne vyrobené parochne zo živých vlasov a parochne z umelých vlasov.


 


PODPORNÉ SKUPINY PRE PRÍBUZNÝCH A POZOSTALÝCH


Onkologické ochorenie zasahuje celú rodinu. LPR poskytuje psychologickú podporu aj blízkym, ktorí sa starajú o pacienta a tiež tým, ktorí svojho blízkeho stratili.


 


RODINNÉ A RELAXAČNÉ POBYTY


Pobyty poskytujú relax, ponúkajú program pod odborným vedením prispôsobený potrebám pacientov a ich rodín.


 


 „NÁHRADNÝ DOMOV“


V Bratislave a Košiciach zabezpečujú rodičom ubytovanie počas hospitalizácie dieťaťa s onkologickou diagnózou.


 


ADVOKÁCIA PACIENTA


Vďaka dlhoročným skúsenostiam a kontaktom nepretržite komunikujeme s príslušnými inštitúciami na Slovensku i v zahraničí s cieľom dosiahnuť lepšiu starostlivosť o pacientov a znižovať výskyt rakoviny v spoločnosti.


 


PREVENCIA A PUBLIKÁCIE


Pravidelnými edukačnými eventami, informovaním verejnosti prostredníctvom letákov, prednášok pre firmy a školy podporuje LPR prevenciu rakoviny.


Na základe dopytu po informáciách pripravuje LPR s odborníkmi materiály, ktoré na požiadanie distribuuje do nemocníc, ambulancií a individuálnym záujemcom.


 


PROGRAMY PRE PACIENTOV V CENTRÁCH POMOCI V BRATISLAVE, KOŠICIACH A MARTINE


Celoročne organizujú vzdelávacie, pohybové a voľnočasové aktivity pre onkologických pacientov.


 


V mene onkologických pacientov na Slovensku vám ďakuje, Liga proti rakovine


 


ZDROJ: Liga proti rakovine

Štítky :

WHO: V 27 neendemických krajinách potvrdili už 780 prípadov opičích kiahní

Ženeva 5. júna (TASR) - Laboratória potvrdili už 780 prípadov nákazy opičími kiahňami v 27 krajinách, v ktorých sa toto ochorenie bežne nevyskytuje. Oznámila to v nedeľu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá hodnotí globálne riziko spojené s týmto ochorením ako mierne. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.