lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Oznam - zásielkový výdaj liekov a zdravotníckych pomôcok Ministerstvo zdravotníctva SR oznamuje, že dňa 1.12.2009 nadobudol účinnosť zákon č. 402/2009 Z. z., ktorým ...

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Ministerstvo zdravotníctva SR oznamuje, že dňa 1.12.2009 nadobudol účinnosť zákon č. 402/2009 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 140/1998 Z. z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach. Tento zákon ustanovuje podmienky pre vykonávanie zásielkového výdaja liekov a zdravotníckych pomôcok. Podľa tohto zákona môžu ponúkať a predávať lieky a zdravotnícke pomôcky prostredníctvom internetu len verejné lekárne, ktoré splnili požiadavky zákona č. 140/1998 Z. z. a ktorým samosprávny kraj vydal na túto činnosť povolenie.
Ministerstvo zdravotníctva SR upozorňuje, že vzhľadom na to, že vykonávacia vyhláška, ktorou sa upravujú podrobnosti zásielkového výdaja ešte nie je schválená, žiadna verejná lekáreň nie je držiteľom povolenia na vykonávanie internetového predaja liekov a zdravotníckych pomôcok.


Ministerstvo zdravotníctva SR upozorňuje verejnosť, že všetky ponuky na predaj liekov a zdravotníckych pomôcok, ktoré sa od 1.12.2009 nachádzajú na internete sú v rozpore so zákonom č. 140/1998 Z. z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach. Sú od subjektov, ktoré nemajú povolenie na takúto činnosť a je vysoká pravdepodobnosť, že ponúkajú falšované lieky a lebo zdravotnícke pomôcky a ich kvalita nie je garantovaná Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv.


Ministerstvo zdravotníctva SR predpokladá, že prvé lekárne získajú povolenie na internetový predaj liekov a zdravotníckych pomôcok začiatkom februára 2010. Ministerstvo zdravotníctva SR preto neodporúča v súčasnosti nakupovať lieky a zdravotnícke pomôcky prostredníctvom internetu.
Ministerstvo zdravotníctva SR bude verejnosť o verejných lekárňach, ktoré získali povolenie na internetový predaj liekov a zdravotníckych pomôcok včas informovať.ZDROJ: www.health.gov.sk

Štítky :

B. Bystrica: Rooseveltova nemocnica otvorila Vakcinačné centrum proti vírusu HPV

Banská Bystrica 11. apríla (TASR) - Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici otvorila vo štvrtok prvé ...