lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Laserová operácia očí bez bolesti a dotyku jedinečnou me-tódou SmartSurfACE 7D. SmartSurfACE 7D je komfortná laserová metóda pre všetkých, ktorí sa túžia zbaviť okuliarov rýchlo a ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Utorok, 24.11.2020 Zobrazené: 410376x categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

SmartSurfACE 7D je  komfortná laserová metóda pre všetkých, ktorí sa túžia zbaviť okuliarov rýchlo a s minimálnym zásahom do svojich očí. Operácie SmartSurfACE 7D je možné vykonať iba na najmodernejších laseroch spoločnosť Schwind, ktoré disponujú technológiou SmartPulse a práve očné laserové centrum EXCIMER je jediným očným centrom na Slovensku, ktoré takýmto prístrojovým vybavením disponuje. Ak si vyberiete metódu SmartSurfACE 7D zažijete vďaka technológii SmartPulse skutočný „wow efekt videnia.


V čom je SmartPulse technológia tak výnimočná?
Ide o technológiu, ktorá v kombinácii so 7D laserom dodáva rohovke veľmi hladký povrch a prináša tak skvelú zrakovú ostrosť už krátko po zákroku, pričom výrazne skracuje pooperačný diskomfort a značne urýchľuje hojenie. Klienti zažívajú skutočný „wow efekt” už krátko po zákroku. Operačná metóda SmartSurfACE 7D prináša pre každého, kto sa laserovej operácie očí obáva, ale najmä pre aktívne žijúcich ľudí a športovcov, skvelú príležitosť, ako sa zbaviť okuliarov veľmi komfortným, jemným a bezbolestným spôsobom.


Metóda SmartSurfACE 7D sa stala celosvetovým trendom.
SmartSurfACE 7D je vhodná pre všetkých klientov, ktorí chcú jasne vidieť bez kontaktných šošoviek alebo okuliarov. Je to zároveň jediná operačná metóda, počas ktorej sa žiadny nástroj nedotkne Vášho oka a laser vykoná odstránenie epitelu ako aj parenchýmu rohovky v jednom kroku. Vďaka tomu sa výrazne urýchli priebeh celého zákroku (trvá iba pár sekúnd) a minimalizuje riziko dehydratácie rohovky. Pri tejto metóde sa nepoužíva žiaden alkohol, nevytvára sa žiadna lamela a nenarušuje sa ani rohovka rezom. Metóda je absolútne bezstresová a navyše extrémne presná.


Ako prebieha operačný zákrok?
Narozdiel od iných metód, pri metóde SmartSurfACE 7D prebieha zákrok na povrchu rohovky. Nemôžu tak pri nej nastať žiadne komplikácie vplyvom rezu, ani vytvorením flapu. Táto najmenej invazívna metóda zanecháva veľkú stabilitu rohovky, zachováva jej elasticitu a pevnosť a poskytuje tak z dlhodobého hľadiska väčšiu bezpečnosť. Okrem toho, náš prístroj SCHWIND AMARIS 1050 RS 7D eliminuje epitel (povrch oka) presnejšie a rovnomernejšie, ako manuálne alebo alkoholové metódy.
Osobitý problém pri laserových zákrokoch na odstránenie dioptrií predstavuje takzvaný Syndróm suchého oka. Mnohí, ktorí túžia po živote bez okuliarov, laserový zákrok práve kvôli tomuto syndrómu nemôžu podstúpiť. Toto však neplatí pre metóde SmartSurfACE 7D, ktorá vďaka svojmu neinvazívnemu princípu len minimálne ovplyvňuje tvorbu slzného filmu, takže umožňuje podstúpiť laserový zákrok aj klientom s miernou formou Syndrómu suchého oka.


Pre koho je operačná metóda SmartSurfACE 7D ideálna?
Operačná metóda SmartSurfACE 7D je vhodná najmä pre ľudí s tenkou rohovkou alebo zložitou topografiou rohovky.Taktiež je vhodná na odstránenie strednej a vysokej krátkozrakosti, ďalekozrakosti a astigmatizmu, ako aj pre ľudí, ktorí zároveň trpia sklovcovými zákalčekmi či ochorením nystagmus.


 


Výhody metódy SmartSurfACE 7D: 


bezbolestná a extrémne presná operačná metóda


nie je nutné vykonávať rez rohovkou


rýchle hojenie rohovky


rohovka zostáva pevná a zachováva si svoju elasticitu


veľmi jemná metóda bez stresu


laser vykoná všetky potrebné operačné úkony sám a v jednom kroku


+ skrátenie času operačného zákroku z niekoľkých desiatok minút na niekoľko sekúnd


zákrok je možné vykonať aj na tenšej rohovke


dajú sa vykorigovať aj vyššie dioptrie


+ veľmi nízke % komplikácií


komplikácie sú spravidla riešiteľné vhodnou liečbou, bez trvalých následkov


nižšia tvorba pooperačných jazvičiek


rýchlejšia rehabilitácia videnia


vhodná aj pre klientov trpiacich suchým okom či intoleranciou kontaktných šošoviek


+ ideálna pre ľudí, ktorí vykonávajú rizikové športy a povolania


Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto operačnej metóde, odporúčame navštíviť stránku www.excimer.sk


Štítky :