lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Dolinková: MZ zatiaľ eviduje 47 úspešných žiadateľov o príspevok na ambulanciu Bratislava 9. mája (TASR) - O finančný príspevok z plánu obnovy na vznik novej ambulancie ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Štvrtok, 09.05.2024 Zobrazené: 457775x categoryZaujímavosti

Bratislava 9. mája (TASR) - O finančný príspevok z plánu obnovy na vznik novej ambulancie zatiaľ prejavilo záujem 66 žiadateľov, pričom podmienky úspešne splnilo 47 z nich. "Z toho 34 je všeobecných lekárov pre dospelých a 13 je žiadostí pediatrov," uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) na štvrtkovej tlačovej konferencii.
Priblížila, že u 22 žiadostí už bola podpísaná zmluva a ďalšie sú v procese. "Dve z podaných žiadostí boli stiahnuté pred podpisom zmluvy," dodala. Ministerka zároveň vyzvala poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby sa do výzvy o príspevok na ambulanciu zapojili. Pripomenula, že žiadosti je potrebné poslať do konca júla.
Spolu s podpredsedom vlády pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Petrom Kmecom (Hlas-SD) ubezpečili, že robia všetko pre to, aby Slovensko neprišlo o peniaze z plánu obnovy. "Chcem jednoznačne upokojiť verejnosť, že nehrozí žiadne zníženie alokácie z plánu obnovy," vyhlásil Kmec. V tejto súvislosti vyzval opozíciu, aby nestrašila verejnosť, že Slovensko o financie alebo ich časť príde. "Slovensko si plní podmienky, pokračuje v napĺňaní plánu obnovy a prechádzame do investičnej fázy, kde toto strašenie je dôsledkom toho, že potom nám odskakujú jednotliví žiadatelia," dodal.
Výzva na podporu vzniku ambulancií všeobecných lekárov pre dospelých a pediatrov je otvorená do 31. júla alebo do vyčerpania alokovaných zdrojov. Žiadatelia sa môžu uchádzať o príspevok až do výšky 80.000 eur. Celkovo je na výzvu vyčlenených vyše deväť miliónov eur. Komplexné informácie sú zverejnené na stránke www.novaambulancia.sk.


Štítky :

Stačí desať sekúnd a zbaví vás mínusových dioptrií aj astigmatizmus. Laserová medicína napreduje rýchlosťou svetla.

Slovensko sa stalo prvou krajinou v našom regióne, v ktorej bol v júli 2022 nainštalovaný v súčasnosti najmodernejší a najrýchlejší femtosekundový laser, aký je dnes dostupný – VISUMAX 800. Pre pacienta sa čas pod laserom skrátil len na päť až desať sekúnd. Navyše sa vďaka nemu zlepšuje dostupnosť laserových operácií aj pri tých refrakčných chybách, pri ktorých to doposiaľ nebolo na základe výsledkov vstupných vyšetrení odporúčané. Ako sme sa dostali až sem?