ČR: Vláda budúci týždeň vydá vyhlášku o povinnom očkovaní, avizoval Vojtěch Praha 3. decembra (TASR) - Povinnosť očkovať sa proti covidu by sa mala v budúcnosti ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Piatok, 03.12.2021 Zobrazené: 917499x categoryZaujímavosti

Praha 3. decembra (TASR) - Povinnosť očkovať sa proti covidu by sa mala v budúcnosti v ČR vzťahovať na osoby staršie ako 60 rokov, policajtov, príslušníkov ozbrojených zložiek, ako aj na hasičov, zdravotníkov či zamestnancov sociálnych služieb. Uviedol to v piatok minister zdravotníctva v demisii Adam Vojtěch s tým, že predmetná vyhláška by mala vyjsť v priebehu budúceho týždňa.Ako približuje spravodajský server Novinky.cz, povinné očkovanie v ČR upravuje zákon o ochrane verejného zdravia. Konkrétne choroby, proti ktorým sa povinne očkuje, potom stanovuje vyhláška.Zavedenie povinnosti očkovať sa pre isté skupiny avizoval minister ešte v pondelok s tým, že platnosť by mala vyhláška nadobudnúť budúci rok v marci.V piatok Vojtech rokoval s tzv. anticovidovým tímom budúcej vlády. Predmetom rozhovorov bola najmä budúcnosť pandemického zákona, ktorého platnosť vyprší koncom februára 2022.Rezort zdravotníctva podľa Vojtěcha tiež pracuje na protiepidemických odporúčaniach k vianočným sviatkom. Vláda vlani o tomto čase obmedzenia uvoľnila, čo viedlo k nárastu prípadov nákazy koronavírusom, pripomínajú Novinky.cz.

Štítky :

DEŇ NARCISOV V JUBILEJNOM ROKU POTVRDIL SILU SOLIDARITY

Deň narcisov je dôkazom, že ochota pomáhať druhým zostáva na Slovensku silnou hodnotou. Tisíce ľudí sa aj tento rok rozhodli podporiť onkologických pacientov a ich blízkych, čím opäť prispeli k úspešnému ročníku zbierky za 30 rokov jej existencie. Liga proti rakovine vďaka tomu môže rozvíjať svoje bezplatné projekty pre onkologických pacientov, prinášať nové formy podpory a zároveň pokračovať v aktivitách, ktoré upozorňujú na význam prevencie a včasného odhalenia rakoviny.