lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


ČO LIEČI HYPERBARICKÝ KYSLÍK ? Hyperbarickej oxygenoterapii je v posledných rokoch vo svete venovaná veľká pozornosť. Jej použitie je často ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Štvrtok, 25.11.2021 Zobrazené: 803548x categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

ČO LIEČI HYPERBARICKÝ KYSLÍK


CENTRUM HYPERBARICKEJ OXYGENOTERAPIE - KOŠICE

Hyperbarickej oxygenoterapii je v posledných rokoch vo svete venovaná veľká pozornosť. Jej použitie je často indikované vtedy, keď už ostatné terapeutické metódy zlyhali. Hyperbarická oxygenoterapia je liečebná metóda, ktorá často prekvapivo rýchlo zlepší vážny zdravotný stav pacientov. Hyperbarickú oxygenoterapiu, môže absolvovať každý pacient bez rozdielu veku. Liečba kyslíkom v pretlaku je účinná liečebná a rehabilitačná metóda. Liečime novorodencov a liečbu môžu absolvovať aj deti.

Táto metóda sa úspešne využíva pri liečbe rôznych vážnych stavov pacienta, v plastickej a rekonštrukčnej chirurgii, v liečbe popálenín a nehojacich sa rán, pri neurologických ochoreniach, v liečbe autizmu a detskej mozgovej obrny, pri niektorých ochoreniach sluchového orgánu, pri stavoch po mozgovej príhode, pri komplikáciách cukrovky, pri periférnych cievnych ochoreniach, v liečbe rakoviny, pri chronických ochoreniachy a mnohých ďalších chorobných stavov.

Hyperbarická oxygenoterapia prináša pozitívne efekty pre Vaše zdravie: zbavuje únavy a chronickej vyčerpanosti, zlepšuje látkovú výmenu, posilňuje imunitu, telo očistí od toxínov, upokojí nervový systém, zregeneruje mozgové bunky, zlepšuje prekrvenie tkanív a orgánov, spomaľuje proces stárnutia, zbavuje vrások, blahodárne pôsobí na celý organizmus.


HYPERBARICKÁ KOMORA


CENTRUM HYPERBARICKEJ OXYGENOTERAPIE - KOŠICE

Hyperbarická oxygenoterapia (HBO) je vykonávaná v jednolôžkovej hyperbarickej komore plnenej kyslíkomHyperbarická komora alebo pretlaková komora je tlaková nádoba prispôsobená na pobyt jednej osoby za podmienok zvýšeného tlaku kyslíka. Hyperbarická komora sa skladá z dvoch priehľadných akrylátových valcov dĺžky 220 cm, cez ktoré je možné pacienta pozorovať a pomocou komunikačného systému s ním komunikovať. Pacient sa vsúva do komory spolu s lôžkom, na ktorom je umiestnený. Na osobitnom paneli je klimatizačná jednotka s monitorovacím zariadením. Hyperbarická komora umožňuje pohlcovanie oxidu uhličitého, úpravu teploty a vlhkosti.

V hyperbarickej komore je možné 
podávať infúziemerať krvný tlakvykonávať umelú ventiláciu pľúc, monitorovať EKG tepovú frekvenciu a tiež merať teplotu pacienta. Zariadenie komory umožňuje kontrolované zvyšovanie, udržiavanie a znižovanie tlaku vo vnútri nádoby. V prípade potreby je možné vykonať rýchlu dekompresiu za 20 sekúnd.


INDIKÁCIE

Hyperbarická oxygenoterapia (HBO) je účinná liečebná a rehabilitačná metóda založená na vdychovaní čistého medicinálneho kyslíka pri zvýšenom tlaku. Vďaka zvýšenému tlaku vzduchu v hyperbarickej komore sa kyslík dostane všade tam, kde ho Vaše telo potrebuje až ku chorým alebo poškodeným tkanivám, do ktorých už kyslík prostredníctvom svojich prirodzených nosičov – červených krviniek v potrebnom množstve preniknúť nemôže. Poškodené tkanivá príjmu ďaleko viac kyslíka, preto dochádza k obnove poškodených tkanív a k zlepšeniu funkcií poškodených či nefunkčných orgánov v tele pacienta a výsledkom účinnej liečby je zlepšenie celkového Vášho zdravotného stavu.


HYPERBARICKÁ OXYGENOTERAPIA


ÚČINNÁ PRI PREVENCII A LIEČBE STAVOV

·         DIABETICKÁ NOHA

·         DIABETICKÉ RANY A DEFEKTY

·         ISCHEMICKÉ CHOROBY DOLNÝCH KONČATÍN

·         ŤAŽKÉ BAKTERIÁLNE INFEKCIE MÄKKÝCH TKANÍV

·         AUTIZMUS A PORUCHY UČENIA

·         STAVY PO INVAZÍVNYCH CIEVNYCH VÝKONOCH

·         STAVY PO CIEVNYCH PRÍHODÁCH MOZGU

·         POŠKODENIE MOZGU PRI NEDOSTATKU KYSLÍKA

·         POŠKODENIE MOZGU PO ÚRAZE

·         POPÁLENINY

·         DETSKÁ MOZGOVÁ OBRNA - DMO

·         PLYNOVÁ EMBÓLIA

·         OTRAVY OXYDOM UHOĽNATÝM A DYMOM

·         DEMENCIE

·         SKLERÓZA MULTIPLEX

·         PARKINSONOVA CHOROBA

·         ALZHEIMEROVA CHOROBA

·         NEUROBLASTÓM

·         CHRONICKÉ STAVY

·         CUKROVKA

·         OSTEOMYELITÍDA

·         NÁHLY VZNIK HLUCHOTY

·         DEKOMPRESNÁ CHOROBA

·         POŠKODENIE ZRAKU

·         DEFEKTY PO RÁDIOTERAPII

·         UZÁVER CENTRÁLNEJ ARTÉRIE SIETNICE

·         TRAUMATICKÝ ÚRAZ MOZGU (TBI)

·         ÚNAVOVÝ SYNDRÓM, ANTI AGEING

·         RAKOVINA

·         STRES, DEPRESIA, ÚNAVA, PSYCHICKÁ A FYZICKÁ ZÁŤAŽ ORGANIZMU

·         ZNÍŽENÁ IMUNITA

·         STAVY PO PREKONANÍ CHOROBY

·         STAVY POČAS AKÚTNEHO ŠTÁDIA

·         NEUROLOGICKÉ A CIEVNE OCHORENIA

·         OCHORENIA CENTRÁLNEJ NERVOVEJ SÚSTAVY

·         NEHOJACE SA RANY

·         STAVY CHRONICKÉHO VYČERPANIA

Štítky :