lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


4. február, Svetový deň proti rakovine 4. február, Svetový deň proti rakovine.<br> Rakovina patrí k najčastejšie sa vyskytujúcim ochoreniam vo vyspelých štátoch ...

authorLekari.sk categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

Rakovina patrí k najčastejšie sa vyskytujúcim ochoreniam vo vyspelých štátoch sveta, spolu s chorobami srdca a ciev. Slovensko nie je výnimkou.
Na úmrtiach sa rakovina podieľa jednou štvrtinou. Všeobecne možno sledovať trend nárastu počtu diagnostikovaných onkologických pacientov, v SR pribudne každý rok vyše 20tisíc ľudí s touto diagnózou. Postihuje najmä hrubé črevo, konečník, prsia, pľúca a kožu. Pozitívne je, že ostatné desaťročie úmrtnosť na rakovinu na Slovensku veľmi mierne klesá. Prečo toľko o rakovine? Pretože 4. február je celosvetovým dňom proti tejto chorobe.

Štítky :

Lipozomálny vitamín C - Vyšší účinok a nižšie náklady a jednoduché podávanie

Vitamín C spolupracuje pri vyše 300 reakciách v tele. Veľa vedeckých a lekárskych prác potvrdilo početné priaznivé účinky vitamínu C na naše telo – uveďme aspoň niekoľko najdôležitejších: