lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: Vplyv koronavírusu na tehotné ženy skúma projekt COVID-19 PreMatOut Bratislava 16. mája (TASR) - Vplyv infekcie koronavírusom na tehotné ženy skúma projekt COVID-19 PreMatOut, ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 16.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 16. mája (TASR) - Vplyv infekcie koronavírusom na tehotné ženy skúma projekt COVID-19 PreMatOut, na ktorom spolupracujú Lekárska Fakulta Univerzity Komenského (LF UK), Slovenská zdravotnícka univerzita a Úrad verejného zdravotníctva SR. TASR o tom informovala Alexandra Krištúfková z I. gynekologicko-pôrodníckej kliniky LF UK a Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). "Hlavným cieľom projektu je zistenie dopadu infekcie SARS-CoV-2 na priebeh tehotenstva, pôrodu, popôrodného obdobia, priebehu prenatálnej a peripartálnej starostlivosti, na stav novorodenca, ako aj vplyv infekcie a pandémie na duševné zdravie tehotných žien na Slovensku," spresňuje sa na oficiálnom webe výskumu.Krištúfková poukázala, že tehotných žien s ochorením COVID-19 narástol. "Kým v priebehu prvej vlny bolo zaznamenaných len sedem prípadov SARS-CoV-2 pozitívne testovaných tehotných, v priebehu nasledovných vĺn pandémie evidujeme vyše 1000 prípadov," priblížila.V uplynulých dňoch sa spustil aj web www.covid19atehotnost.sk, ktorý slúži pre potreby výskumného projektu, ale zároveň poskytuje informácie o danej problematike a priebežných výsledkoch výskumu.

Štítky :

Aké procedúry môžete po covide absolvovať v kúpeľoch?

Vrátiť sa po prekonaní ťažkej formy covidu-19 do bežného života, je niekedy ťažké. Ak máte pretrvávajúce problémy, možno patríte medzi tých, ktorí majú nárok na kúpeľnú liečbu. Zistite, kedy na ňu máte nárok a aké procedúry môžete absolvovať.