lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: Slovenský psychiatrický zjazd sa venuje aj potrebe reformy Bratislava 23. júna (TASR) – Aj o potrebe reformy psychiatrickej starostlivosti diskutujú odborníci na Slovenskom ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 23.06.2022 categoryDenné správy

Bratislava 23. júna (TASR) – Aj o potrebe reformy psychiatrickej starostlivosti diskutujú odborníci na Slovenskom psychiatrickom zjazde, ktorý sa vo štvrtok začal v Bratislave. Podľa Slovenskej psychiatrickej spoločnosti by problémy, ako nedostatok psychiatrov, dlhé čakacie lehoty či chýbajúce krízové centrá, mala zlepšiť práve pripravovaná reforma."Slovenská psychiatrická spoločnosť dlhodobo hovorí o nevyhnutnej potrebe realizácie reformy psychiatrickej starostlivosti na Slovensku. V rámci odbornej spoločnosti sa jej príprave dlhodobo aktívne venujeme a vyvíjame všetky snahy o čo najskoršie naštartovanie reformných zmien," povedala prezidentka spoločnosti Ľubomíra Izáková. Témy, na ktoré poukazuje reforma, sú súčasťou odborného programu XV. Slovenského psychiatrického zjazdu.Na zjazd prišli aj svetoví odborníci, napríklad prezident Svetovej psychiatrickej spoločnosti Afzal Javed či prezident Európskej psychiatrickej spoločnosti Peter Falkai. "Veľmi si vážime, že naše pozvanie na Slovensko vôbec prvýkrát prijali skutočne svetoví lídri z oblasti psychiatrie," uviedla Izáková.

Štítky :

Aké procedúry môžete po covide absolvovať v kúpeľoch?

Vrátiť sa po prekonaní ťažkej formy covidu-19 do bežného života, je niekedy ťažké. Ak máte pretrvávajúce problémy, možno patríte medzi tých, ktorí majú nárok na kúpeľnú liečbu. Zistite, kedy na ňu máte nárok a aké procedúry môžete absolvovať.