lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: Na potvrdenie o prekonaní COVID-19 stačí aj sms či email Bratislava 9. februára (TASR) - Potvrdenie od všeobecného lekára o prekonaní ochorenia COVID-19 nie je potrebné. ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 09.02.2021 categoryDenné správy

Bratislava 9. februára (TASR) - Potvrdenie od všeobecného lekára o prekonaní ochorenia COVID-19 nie je potrebné. Pripomína to Slovenská lekárska komora (SLK), ktorá dostala viacero podnetov od všeobecných lekárov, ku ktorým opäť začali chodiť pacienti, žiadajúci potvrdenie o prekonaní tejto choroby. Postačiť by mala aj sms či email o pozitivite."Pri vstupe do prevádzok sa možno preukázať podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR nielen dokladom o prekonaní ochorenia nie starším ako tri mesiace, ale aj dokladom o diagnostikovaní ochorenia v období nie dávnejšom ako tri mesiace od okamihu vstupu – za takýto doklad možno považovať sms správu alebo email o pozitivite," potvrdila pre TASR hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.SLK prosí pacientov, aby preto nechodili zbytočne do ambulancií všeobecných lekárov, ak majú potvrdenie, aké uvádza ÚVZ SR.

Štítky :

WHO: V 27 neendemických krajinách potvrdili už 780 prípadov opičích kiahní

Ženeva 5. júna (TASR) - Laboratória potvrdili už 780 prípadov nákazy opičími kiahňami v 27 krajinách, v ktorých sa toto ochorenie bežne nevyskytuje. Oznámila to v nedeľu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá hodnotí globálne riziko spojené s týmto ochorením ako mierne. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.