lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Záchranársky vrtuľník z Popradu letel na pomoc piliarovi do Kráľovej Lehoty Poprad/Kráľová Lehota 13. februára (TASR) - Záchranársky vrtuľník z Popradu letel v utorok neskoro popoludní ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 13.02.2018 categoryDenné správy

Poprad/Kráľová Lehota 13. februára (TASR) - Záchranársky vrtuľník z Popradu letel v utorok neskoro popoludní zo svojej základne do lesného terénu v Kráľovej Lehote (okres Liptovský Mikuláš). Pomoc leteckých záchranárov potreboval 29-ročný piliar, ktorý si v ťažko dostupnom teréne pri pílení stromov motorovou pílou zasiahol dolnú končatinu v oblasti predkolenia. Ako informovala hovorkyňa Air - Transport Europe, spol. s r.o., Zuzana Hopjaková, po náročnej lokalizácii zraneného lekárku leteckých záchranárov k nemu z paluby vrtuľníka vysadili pomocou palubného navijaka. Zranenému na mieste poskytla ošetrenie, zafixovala mu končatinu a podala potrebnú medikáciu. Pacienta v stabilizovanom stave, pri vedomí, s vážnym úrazom predkolenia letecky previezli do nemocnice v Poprade.

Štítky :