lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

ZDRAVIE: Pojazdná ambulancia vyšetrí záujemcom žily Bratislava 31. marca (TASR) - Počas apríla vyrazí po slovenských mestách pojazdná ambulancia s praktickým ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 30.11.-0001 categoryDenné správy

Bratislava 31. marca (TASR) - Počas apríla vyrazí po slovenských mestách pojazdná ambulancia s praktickým lekárom a angiológom, ktorí záujemcom vyšetria nohy a poskytnú odborné konzultácie. Cieľom projektu "Počúvaj svoje nohy, kým nie je neskoro", je zachytiť chronické žilové ochorenie v počiatočných štádiách. Ambulancia navštívi celkovo 25 miest.Ochorenia žíl patria medzi najčastejšie chronické choroby v civilizovaných krajinách. Medzi ich príznaky patria bolesť, kŕče, nepokojné, unavené, ťažké a opuchnuté nohy. Na Slovensku trpí chronickým žilovým ochorením asi polovica populácie. Skorá diagnostika a liečba dokážu zabrániť neskorším komplikáciám.Netreba preto podceňovať preventívne prehliadky u praktického lekára. "Všeobecní lekári poskytujú komplexnú a kontinuálnu starostlivosť a je pre nás veľmi dôležité riešiť začínajúce žilové ochorenie preto, aby sme u tých istých pacientov nemuseli neskôr ošetrovať zložité komplikované poškodenia končatín. Univerzálny koncept kontinua je základom aj pre zachovanie žilového zdravia populácie," povedal všeobecný praktický lekár Peter Lipták.

Štítky :

Zdravie: V UNB podali prvýkrát pacientovi liek s účinnou látkou remdezivir

Bratislava 8. júla (TASR) – V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) sa prvýkrát podal pacientovi liek s látkou remdezivir, ktorý zabraňuje množeniu koronavírusu v tele človeka. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská. Podľa riaditeľky UNB Renáty Vandriakovej sa 39-ročnému pacientovi po podaní lieku výrazne polepšilo aj v kombinácii s kortikoidom dexametazónom.