lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Vláda: Povolanie plavčíka by mohli vykonávať len absolventi kurzu prvej pomoci Bratislava 28. septembra (TASR) - Povolanie plavčíka by mohli vykonávať len absolventi akreditovaného kurzu pomoci ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 28.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 28. septembra (TASR) - Povolanie plavčíka by mohli vykonávať len absolventi akreditovaného kurzu pomoci s vekom minimálne 18 rokov. Vyplýva to z návrhu novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia z dielne rezortu zdravotníctva, ktorý v stredu schválila vláda."Z dôvodu ochrany zdravia verejnosti sa upravujú povinnosti prevádzkovateľov prírodných a umelých kúpalísk zabezpečiť plavčíka, ktorý musí mať najmenej 18 rokov a absolvovať akreditovaný kurz prvej pomoci," priblížilo ministerstvo v dôvodovej správe.Ďalšou zmenou by mohlo byť povolenie vstupu so zvieraťom na kúpaliská pre osoby so zdravotným postihnutím, ktoré môžu vstúpiť v sprievode psa so špeciálnym výcvikom. V súčasnosti sa vstup so zvieraťom na kúpaliská zakazuje pre všetky osoby.

Štítky :

Bittó Cigániková skonštatovala, že problém vznikol, keď sa zablokoval prístup neštátnych poskytovateľov zdravotnej starostlivosti k plánu obnovy.

Bratislava 26. januára (TASR) - Vláda v zdravotníctve zlyháva, trpieť budú pacienti. Uviedla to poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková...