lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Trebišov: Nemocnica zavádza centrálnu triáž pacientov Trebišov 1. októbra (TASR) – Trebišovská nemocnica zaviedla od štvrtka centrálnu triáž, teda triedenie pacientov. ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 01.10.2020 categoryDenné správy

Trebišov 1. októbra (TASR) – Trebišovská nemocnica zaviedla od štvrtka centrálnu triáž, teda triedenie pacientov. "Pacientom i zamestnancom je pri vstupe do budovy zmeraná telesná teplota a odpovedajú na sériu otázok v súvislosti s koronavírusom," informovala TASR za sieť nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.V prípade, ak pacient nevykazuje symptómy charakteristické pre ochorenie COVID-19, dostane zelený náramok. Pacient následne pokračuje v štandardnom režime do ambulancie alebo na oddelenie. V prípade, ak pacient vykazuje príznaky ochorenia - má zvýšenú telesnú teplotu a pozitívnu anamnézu v súvislosti s ochorením COVID-19, je nasmerovaný na COVID pracovisko, ktoré je na prízemí pľúcneho pavilónu. Pacienti môžu vchádzať do budovy nemocnice prostredníctvom dvoch vstupov, kde sa vykonáva centrálna triáž. Ide o predný hlavný vstup otvorený počas pracovných dní od 5.30 h do 18.30 h a zadný vstup cez nákupnú pasáž - otvorený nonstop, ktorý slúži aj ako vstup pre vozidlá rýchlej zdravotnej pomoci (RZP). "Prosíme pacientov, aby sa riadili vizuálnym značením a dodržiavali všetky bezpečnostné a protiepidemiologické opatrenia," uviedla Fedáková.

Štítky :

Laserová operácia očí bez bolesti a dotyku jedinečnou me-tódou SmartSurfACE 7D.

SmartSurfACE 7D je komfortná laserová metóda pre všetkých, ktorí sa túžia zbaviť okuliarov rýchlo a s minimálnym zásahom do svojich očí. Operácie SmartSurfACE 7D je možné vykonať iba na najmodernejších laseroch spoločnosť Schwind, ktoré disponujú technológiou SmartPulse a práve očné laserové centrum EXCIMER je jediným očným centrom na Slovensku, ktoré takýmto prístrojovým vybavením disponuje.