lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

SaS: Zdravotníctvo je nevyhnutné dofinancovať systémovo Bratislava 11. septembra (TASR) - Zdravotníctvo je nevyhnutné dofinancovať systémovo, bezhlavé nalievanie peňazí do systému ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 11.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 11. septembra (TASR) - Zdravotníctvo je nevyhnutné dofinancovať systémovo, bezhlavé nalievanie peňazí do systému pomôže len na chvíľku. Tvrdí to opozičná SaS v reakcii na požiadavku dofinancovať zdravotníctvo tento rok o 150 miliónov eur. "Tak, ako sme varovali, peniaze v rozpočte nestačia na to, aby bola zabezpečená dostupná zdravotná starostlivosť. Historicky prvýkrát sa však stalo, že sa budú zrejme nad rámec plánov dolievať do zdravotníctva peniaze dvakrát v jednom roku,“ uviedla poslankyňa Národnej rady SR za SaS Jana Cigániková.Dofinancovanie vo výške 150 miliónov eur žiadajú ambulancie, nemocnice, zdravotné poisťovne aj strešná pacientska organizácia. V stredu odovzdali spoločné memorandum šéfovi parlamentného výboru pre zdravotníctvo Štefanovi Zelníkovi (SNS).Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) súhlasí, že jej rezort bude potrebovať v tomto roku dofinancovanie. "Avšak to číslo, o ktorom sa máme baviť, ešte nie je dané," povedala po stredajšom rokovaní vlády. Chce si počkať na septembrovú daňovú prognózu. Na dáta čaká aj minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD). Zatiaľ nechce hovoriť o tom, či pôjdu v tomto roku do zdravotníctva ďalšie peniaze zo štátneho rozpočtu.

Štítky :

Skríning rakoviny krčka maternice

Liga proti rakovine sa počas svojej 30 ročnej existencie dlhé roky zasadzovala o vznik skríningov na Slovensku. Jednou z jej hlavných úloh je prevencia. Ministerstvo zdravotníctva SR v rámci aktuálne prebiehajúceho Roku prevencie začína tretiu etapu štátom riadeného skríningového programu – zameranú na včasné odhalenie rakoviny krčka maternice.