lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


SOS: K čeľustnému ortopédovi deti nepotrebujú výmenný lístok Bratislava 21. júna (TASR) - Na návštevu čeľustného ortopéda s dieťaťom nepotrebujú rodičia výmenný lístok. ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 21.06.2022 categoryDenné správy

Bratislava 21. júna (TASR) - Na návštevu čeľustného ortopéda s dieťaťom nepotrebujú rodičia výmenný lístok. Pre TASR to potvrdil prezident Slovenskej ortodontickej spoločnosti (SOS) Marián Sabo. Viac informácií o ortodontickej liečbe má priniesť aj aktuálna kampaň spoločnosti Viac než strojček."Kampaň má hovoriť o tom, kde nájdu rodičia naslovovzatého odborníka, špecialistu, ktorý spĺňa všetky podmienky na to, aby mohol dieťa liečiť s najlepším vedomím a svedomím a aby sa dieťaťu dostala adekvátna zdravotná starostlivosť," povedal Sabo.Kampaňou sa chce Slovenská ortodontická spoločnosť vymedziť voči laickým fóram a blogom. Na webovej stránke kampane si napríklad rodičia môžu overiť, či je ich zubný lekár špecialista na strojčeky. "Nájdu tam presné návody, ako štandardný postup vyzerá a kedy by s deťmi mali ísť k čeľustnému ortopédovi," uviedol Sabo.V rámci štúdie Katedry čeľustnej ortopédie na Lekárskej fakulte Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) z roku 2016 sa zistilo, že liečbu strojčekom potrebuje 28 percent detí. Z týchto detí podstúpi liečbu šesť percent. Slovenská komora zubných lekárov (SKZL) odhaduje za posledných desať rokov pokles preventívnych prehliadok o 20 percent, pritom pokles preventívnych prehliadok bol najvýraznejší za posledné tri roky. "Na Slovensku sme mali pred pandémiou skoro najlepšie čísla, v rámci nášho odboru to bolo najlepšie. Momentálne sme zasa na slabom priemere," uzavrel Sabo.

Štítky :

Zľava 10% na vozidlá Škoda pre lekárov a zdravotníckych profesionálov

Práca lekárov, sestier, lekárnikov a ďalších zdravotníckych profesionálov nie je len povolanie, je to poslanie. Spoločnosť IMPA si váži prácu celého zdravotníckeho personálu. Ich oddanosť a neustálu snahu prinášať výnimočnú zdravotnú starostlivosť si ctí, a preto im prináša špeciálnu ponuku.