lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Ocenených dobrovoľníkov SČK prijala v Prezidentskom paláci prvá dáma SR Bratislava 7. mája (TASR) – Ocenených dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža (SČK) mal dnes popoludní prijať ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 30.11.-0001 categoryDenné správy

Bratislava 7. mája (TASR) – Ocenených dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža (SČK) mal dnes popoludní prijať vo svojom bratislavskom sídle prezident SR Ivan Gašparovič. Tradičné slávnostné stretnutie sa tentoraz uskutočnilo bez jeho prítomnosti."Pán prezident dnes dopoludnia prijal hasičov a pre bolesti v chrbte musel ísť na ošetrenie," ospravedlnil neprítomnosť najvyššieho ústavného činiteľa vedúci kancelárie prezidenta Ján Šoth. Zároveň v jeho mene poďakoval tomuto najmasovejšiemu združeniu dobrovoľníkov a oceneným zvlášť za ich obetavú dlhodobú prácu. Tiež vyzdvihol ich snahu o dobro a ochotu pomáhať iným.Slávnostné prijatie oficiálne uskutočnila prvá dáma Slovenskej republiky a čestná prezidentka SČK Silvia Gašparovičová. Pripomenula, že na dnešnom dopoludňajšom oceňovaní dobrovoľníkov v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca spoznala ich príbehy, dlhoročné aktivity, ktorými si zaslúžia pozornosť i ocenenie. Vyjadrila potešenie, že majú stále chuť pomáhať, že robia radosť mnohým pacientom aj iným spoluobčanom. Zachraňujú životy nielen darovaním krvi, ale aj rôznymi sociálnymi aktivitami a nezištnou pomocou."Podľa návrhov z našich 38 územných spolkov sme vybrali dobrovoľníkov na ocenenie. Tých potom každoročne prijíma pán prezident. Je to pre nás česť," povedala pre TASR prezidentka SČK Helena Kobzová.Ocenenie aj prijatie sa koná pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Po prvý raz sa tento deň slávil na celom svete 8. mája 1948, na výročie narodenia Henryho Dunanta, zakladateľa Červeného kríža a prvého nositeľa Nobelovej ceny za mier. SČK organizuje celoslovenskú verejnú zbierku s názvom Aj málo je veľa. Zbierka je podporená rovnomennou putovnou osvetovou výstavou, ktorá zachytáva široké spektrum dobrovoľníckej činnosti aj pohľad do 150-ročnej histórie Červeného kríža vo svete.

Štítky :

Príprava na zrelý vek

Aj my - Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Príprava na zrelý vek, ktorá vyšla 23.09. Môžete sa v nej dočítať o prevencii kardiovaskulárních ochorení, onkologických ochorení, diabetu, či prečítať si rozhovor s herečkou Zuzanou Vačkovou a hudobníkom Mariánom Čekovským.