lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Maďarsko: S ochorením covid zomrelo minulý týždeň vyše 100 ľudí Budapešť 18. mája (TASR) - Minulý týždeň potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 4749 ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Budapešť 18. mája (TASR) - Minulý týždeň potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 4749 osobám a v uvedenom období zomrelo 103 pacientov s ochorením COVID-19, informuje spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na údaje zverejnené v stredu na webovej stránke koronavirus.gov.hu.Aktuálne je v tejto stredoeurópskej krajine infikovaných 37.448 ľudí. Zo 742 hospitalizovaných pacientov s covidom je 21 napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.Bilanciou koronavírusovej pandémie v Maďarsku je doteraz 1.914.697 nakazených a 46.446 úmrtí.

Štítky :

Inkontinencia a imobilita: Ako sa správne starať o pacienta na lôžku?

Máte doma imobilného pacienta? Prvým krokom k tomu, aby ste mu dopriali čo najväčší komfort je rešpektovať jeho špeciálne potreby. Na čo je dobré myslieť, aby sa stav pacienta nezhoršil v dôsledku vedľajších komplikácií?