lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


MZ: Vo výberovom konaní na šéfa Národnej transfúznej služby SR uspel Ivan Oleár Bratislava 23. septembra (TASR) - Vo výberovom konaní na post riaditeľa Národnej transfúznej služby (NTS) ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 23.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 23. septembra (TASR) - Vo výberovom konaní na post riaditeľa Národnej transfúznej služby (NTS) SR uspel Ivan Oleár, ktorý NTS vedie aj v súčasnosti. Bol jediným uchádzačom. Vyplýva to z výsledkov výberového konania, ktoré sa uskutočnilo 20. septembra. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR o tom informovalo na webe.Oleár dočasne vedie NTS od konca mája. Do funkcie ho vymenoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) po tom, ako sa rozhodlo o zmene kolektívneho - trojosobového vedenia NTS na jednoosobové.

Štítky :

WHO: Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných

Kodaň 30. novembra (TASR) - Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných, uviedli v stredu v novej správe Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a zdravotnícka agentúra Európskej únie (ECDC). S vírusom, ktorý spôsobuje chorobu AIDS, sa pritom stále spája hanba. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.