lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

LEVICE: Dom ošetrovateľskej starostlivosti v nemocnici má modernejšie zariadenie Levice 13. októbra (TASR) - Nemocnica Levice vynovila zariadenie v Dome ošetrovateľskej starostlivosti. Ako TASR ...

authorTASR dateVloženie/úprava Sobota, 13.10.2017 categoryDenné správy

Levice 13. októbra (TASR) - Nemocnica Levice vynovila zariadenie v Dome ošetrovateľskej starostlivosti. Ako TASR informovala Alžbeta Sivá, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, ktorá túto nemocnicu manažérsky riadi, na modernizáciu izieb pre seniorov prispel aj Nitriansky samosprávny kraj takmer 8000 eurami. V rámci modernizácie bola v izbách vymenená podlahová krytina, vynovené elektricky polohovateľné postele, nočné stolíky s výškovo nastaviteľnými jedálenskými pultmi a oddychovo relaxačné kreslá pre pacientov. "Cieľom tejto obnovy je poskytnúť klientom starostlivosť v príjemnom prostredí, navodením rodinnej atmosféry. Humánnym prístupom a poskytovaním komplexnej zdravotno-sociálnej starostlivosti sa pomôže klientom nachádzajúcim sa v sociálnej núdzi dosiahnuť vyššia kvalita života," povedala Sivá."Veríme, že nielen odborná starostlivosť sprevádzaná láskou a ústretovosťou, ale aj príjemné prostredie, v ktorom sa pacient lieči, prispieva vo veľkej miere k zlepšeniu jeho zdravotného stavu a tým aj k zvýšeniu kvality života," dodala Helena Dudášová, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť a odborný garant nemocnice v odbore ošetrovateľstvo.Oddelenie poskytuje nepretržitú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a služby s tým súvisiace osobám, ktorých zdravotný stav si vyžaduje nepretržité poskytovanie starostlivosti. "Oddelenie nevyžaduje sústavnú zdravotnú starostlivosť poskytovanú lekárom. Dom ošetrovateľskej starostlivosti bol zriadený v roku 2015 za účelom rozšírenia poskytovania zdravotnej starostlivosti v Nemocnici Levice," pripomenula hovorkyňa spoločnosti.Nemocnica Levice má aj ďalšie novinky. "Prestalo sa vyberať parkovné za jedno euro, schválená bola prvá investičná etapa, odsúhlasujú sa a budú sa realizovať architektonické návrhy, vznikne nová recepcia na prízemí. Intenzívne sa rieši otázka čistoty a dodržiavanie hygienických štandardov," ukončila Sivá.

Štítky :