lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Minister na otvorení JIS infektológie Minister Richard Raši otvoril 1. októbra 2009 zrekonštruovanú jednotku intenzívnej starostlivosti Kliniky infektológie a geografickej ...

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Minister Richard Raši otvoril 1. októbra 2009 zrekonštruovanú jednotku intenzívnej starostlivosti Kliniky infektológie a geografickej medicíny FNsP Bratislava - Kramáre. Klinika je svojím zameraním jedinečným pracoviskom v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Rekonštrukcia, ktorá trvala pol roka, si vyžiadala 460 tisíc eur a bola financovaná zo zdrojov ministerstva zdravotníctva a FNsP Ba.


JIS bude slúžiť najmä pri liečbe ťažkých neuroinfekcií, resp. prípadných komplikácií pri ochorení na chrípku, má kapacitu šesť lôžok a v súčasnosti sú už v nej umiestnení prví pacienti. Minister Raši pri otvorení zdôraznil, že v čase, keď Slovensko môže zasiahnuť akákoľvek pandémia, dokáže toto pracovisko kapacitne aj odborne zvládnuť situáciu a spolupracovať aj s inými pracoviskami na Slovensku.
ZDROJ: MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA SR

Štítky :

Aké procedúry môžete po covide absolvovať v kúpeľoch?

Vrátiť sa po prekonaní ťažkej formy covidu-19 do bežného života, je niekedy ťažké. Ak máte pretrvávajúce problémy, možno patríte medzi tých, ktorí majú nárok na kúpeľnú liečbu. Zistite, kedy na ňu máte nárok a aké procedúry môžete absolvovať.