lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

PneumológFalck SK a.s., Bratislava

Pneumológ

Pozícia: Pneumológ
Miesto práce: Bratislava
Firma: Falck SK a.s.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

• Pod vedením riaditeľa polikliniky poskytovať ambulantnú zdravotnú starostlivosť v rozsahu získanej odbornej kvalifikácie – špecializácie v odbore pneumológia a ftizeológia, v súlade s platnými právnymi predpismi, etickým kódexom zdravotníckeho pracovníka a s ohľadom na práva pacientov.
• Samostatne vykonávať špecializovanú preventívnu, diagnostickú a liečebnú činnosť v príslušnom odbore.
• Poskytovať zdravotnú starostlivosť pacientom s funkčnou alebo organickou poruchou dýchacích orgánov pacientom s prejavmi inhalačnej nedostatočnosti.
• Vykonávať alebo zabezpečovať fyzikálne, laboratórne, zobrazovacie a funkčné diagnostické vyšetrenia pľúc a dýchacích ciest pri akútnych i chronických ochoreniach, či už s typickou alebo atypickou, špecifickou etiológiou bronchopulmonálneho nálezu.
• Riadne, úplne a správne vyhotovovať a viesť evidenciu zdravotnej dokumentácie svojich pacientov.
• Odbornú činnosť vykonávať na profesionálnej a aktuálnej odbornej úrovni a podľa odborno-organizačných pokynov zdravotníckeho zariadenia.
Ďalšie úlohy a zodpovednosti:
• Zodpovedať za celkové a dôsledné vyšetrenie zdravotného stavu pacientov v rozsahu príslušnej špecializácie, ordinovanie výlučne účelných, racionálnych a efektívnych diagnostických, liečebných a iných výkonov ako aj za racionálnu preskripciu liekov a zdravotníckych pomôcok.
• Riadne a úplne vyhotovovať a viesť evidenciu zdravotnej dokumentácie svojich pacientov.
• V rámci svojich kompetencií profesionálne, odborne, korektne a trpezlivo komunikovať s klientmi, pacientmi a obchodnými partnermi.
• V rozsahu svojich kompetencií zrozumiteľným spôsobom poučiť pacienta alebo jeho zákonného zástupcu o charaktere ochorenia, zamýšľaných diagnostických a liečebných postupoch vrátane rizík o uvažovanej prognóze a o ďalších dôležitých okolnostiach, ktoré môžu nastať v priebehu diagnostiky a liečby.
• Profesionálne realizovať starostlivosť o zdravie pacientov a klientov v súlade so zásadami ľudskosti, v duchu úcty k ľudskému životu s rešpektovaním dôstojnosti ľudského jedinca.
• Podávať návrhy na zvýšenie kvality liečebno – preventívnej starostlivosti.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

špecializácia v odbore pneumológia

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Osobnostné predpoklady a zručnosti

• proklientsky prístup, príjemné vystupovanie

Kontaktné údaje: Mgr. Marta Bohačiaková

GSM: +421 911 358 042

e-mail: marta.bohaciakova@falck.sk

Informácie:
Falck SK a.s.
Galvániho ul. 7/D, Bratislava
IČO: 44 571 747
DIČ / IČ DPH: 2022769727
Tel.: 02/208 68 624
Web:
E-mail: marta.majerova@falck.sk