lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Kúpele BrusnoKúpeľná 1/2, 976 62 Brusno

Popis

HISTÓRIA

Prvýkrát sú pramene písomne doložené v roku 1818 vo farskej kronike v Medzibrode. Až do roku 1834, kedy sa začala stavba prvého kúpeľného domu, dokončeného v roku 1837, sa v dokumentoch neuvádza kúpeľné využitie prameňov. Je viac ako pravdepodobné, že pramene boli využívané drevorubačmi, baníkmi, uhliarmi už dávno pred týmto rokom, keďže popri nich chodili dolinou Brusnianky denne do práce. Prvá sezóna v kúpeľoch sa začala v roku 1838 a trvala až do roku 1859, kedy kúpeľný dom zhorel. Bol obnovený v roku 1861 s pôdorysom v tvare písmena U - dnešný pavilón Vepor. Obdobie 1. ČSR bolo pre brusnianske kúpele obdobím rozkvetu. Na ubytovanie v kúpeľoch v tom čase slúžili 3 jednoposchodové hotely (Ďumbier, Vepor, Paula) so 150 izbami. Hotely boli vybavené elektrinou a vodovodom.

UBYTOVANIE

Liečebný dom Poľana je 8 podlažná budova, ktorá slúži na ubytovanie, stravovanie, lekárske vyšetrenie na diagnostiku ochorení, ošetrovanie a realizáciu ordinovaných procedúr. Jednotlivé poschodia sú prepojené výťahmi.

INDIKÁCIE

Kúpeľná liečba je poskytovaná podľa indikačného zoznamu pre kúpeľnú liečbu.

Podľa tohto zoznamu sa u nás poskytuje ústavná kúpeľná starostlivosť pre pacientov s nasledujúcimi ochoreniami:

II. Choroby obehového ústrojenstva III. Choroby tráviaceho ústrojenstva IV. Choroby z látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou XII. Choroby z povolania

Dĺžka pobytu je u všetkých indikácií 21 dní.

Adresa a kontakt kúpeľov

Kúpeľná 1/2, 976 62 Brusno
Telefón: +421 /48 43 11 511
Telefón: +421/910 83 83 28 mobil
Web: www.kupelebrusno.sk
E-mail: recepcia@kupelebrusno.sk

Zľava 10% na vozidlá Škoda pre lekárov a zdravotníckych profesionálov

Práca lekárov, sestier, lekárnikov a ďalších zdravotníckych profesionálov nie je len povolanie, je to poslanie. Spoločnosť IMPA si váži prácu celého zdravotníckeho personálu. Ich oddanosť a neustálu snahu prinášať výnimočnú zdravotnú starostlivosť si ctí, a preto im prináša špeciálnu ponuku.