lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 336 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Ďalšie ohnisko vtáčej chrípky bolo potvrdené v Hornej Krupej pri Trnave

authorTASR dateStreda, 17.01.2017 categoryDenné správy

Trnava 17. januára (TASR) - Tretie ohnisko vtáčej chrípky subtypu H5 u domácej hydiny na Slovensku bolo potvrdené v obci Horná Krupá v okrese Trnava. Ide o súkromný úžitkový drobnochov sliepok nosníc a kačíc pre vlastnú potrebu. Chov sa nachádzal v zadnej časti dvora rodinného domu bez ochrany proti voľne žijúcemu vtáctvu.

Lekarne.sk

ÚNSS: Oči treba kontrolovať už malým deťom,dá sa tak predísť ťažkým chybám zraku

authorTASR dateStreda, 17.01.2017 categoryDenné správy

Bratislava 17. januára (TASR) - Návštevy očného lekára netreba u detí zanedbávať. Myslieť na to treba už v predškolskom veku. Odhaliť zrakovú poruchu v tomto čase je podľa odborníkov dôležité.

Lekarne.sk

BBSK: V Rooseveltovej nemocnici platí zákaz návštev, stúpli počty chorých

authorTASR dateStreda, 17.01.2017 categoryDenné správy

Banská Bystrica 17. januára (TASR) – Na všetkých oddeleniach Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici platí zákaz návštev príbuzných pacientov. Informuje o tom riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková na webovej stránke Rooseveltovej nemocnice. Zákaz návštev platí až do odvolania a súvisí s nárastom výskytu akútnych respiračných ochorení, chrípky a jej podobných ...

Lekarne.sk

U uhynutých labutí v Dvoroch nad Žitavou potvrdili vírus vtáčej chrípky

authorTASR dateStreda, 17.01.2017 categoryDenné správy

Nové Zámky 17. januára (TASR) - Šestnásť voľne žijúcich labutí, ktoré našli v stredu (11.1.) uhynuté v jazere vo Dvoroch nad Žitavou, boli nakazené vírusom vysokopatogénnej aviárnej influenzy subtypu H5N8, čiže vírusom vtáčej chrípky. Ako TASR potvrdila riaditeľka Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy (RVPS) v Nových Zámkoch Katarína Tóthová, výsledky vyšetrení tiel labutí v Štátnom ...

Lekarne.sk

Slovenskí lekári používajú pri operácii srdca metódu, na ktorú si inde netrúfnu

authorTASR dateStreda, 17.01.2017 categoryDenné správy

Bratislava 17. januára (TASR) – Slovenskí detskí kardiológovia používajú ako jediní na svete medicínsky goretex pri operáciách srdca. Ide o moderný materiál dobre odolný voči infekciám a degeneráciám. Goretex volia pri deťoch s ochorením aortálnej chlopne, napríklad pri jej rekonštrukcii.