lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 336 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

TRNAVA: Zväz sklerózy multiplex ocení Slnečnicou vďaky svojich spolupracovníkov

authorTASR datePiatok, 13.05.2016 categoryDenné správy

Trnava 13. mája (TASR) - Slnečnicou vďaky tento rok prvýkrát ocení Slovenský zväz sklerózy multiplex (SZSM) svojich najlepších spolupracovníkov, ktorí svoj život zasvätili ľuďom s touto diagnózou. Benefícia vďaky sa bude konať v Trnave a odštartuje aktivity k Svetovému dňu sklerózy multiplex. Cenu v podobe pamätného listu, slnečnice a hodiniek ako symbolu času dostane spolu 28 ľudí.

Lekarne.sk

ŽILINA: Výskyt chrípky v uplynulom týždni v kraji mierne poklesol

authorTASR datePiatok, 13.05.2016 categoryDenné správy

Žilina 13. mája (TASR) - Chorobnosť v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) v 19. kalendárnom týždni v Žilinskom kraji v porovnaní s predchádzajúcim týždňom mierne klesla o 12,1 percenta na 5470 ochorení, čo predstavuje 1365,7 chorých na 100. 000 obyvateľov. TASR o tom informovala Gabriela Košecká z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Handlovská nemocnica sa pripája k Európskemu dňu melanómu

authorTASR datePiatok, 13.05.2016 categoryDenné správy

Handlová 13. mája (TASR) - Handlovská nemocnica sa pripája k Európskemu dňu melanómu (15.5.). V tejto súvislosti pozýva jej kožná ambulancia verejnosť na preventívne vyšetrenie znamienok od 16. do 25. mája, ktoré prispieva k včasnej diagnostike nádorových ochorení kože. Informovala TASR Marta Csergeová, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, ktorá nemocnicu v Handlovej manažérsky riadi. "Európsky deň ...

Lekarne.sk

Ministerstvo zdravotníctva podalo pre kauzu záchranky trestné oznámenie na GP SR

authorTASR datePiatok, 13.05.2016 categoryDenné správy

Bratislava 13. mája (TASR) – Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru (GP) SR. Mal podozrenie, že pri tendroch či hospodárení v bratislavskej a košickej záchrannej zdravotnej službe mohlo dôjsť k trestnému činu. Drucker takto konal na základe podnetu, ktorý mu bol doručený v apríli tohto roka. TASR to potvrdila hovorkyňa ...

Lekarne.sk

KOŠICE: Do Hutníckej kvapky krvi sa zapojilo 89 dobrovoľných darcov

authorTASR datePiatok, 13.05.2016 categoryDenné správy

Košice 13. mája (TASR) - Zamestnanci Hematologicko-transfuziologického oddelenia Nemocnice Košice-Šaca privítali dnes na Poliklinike vo vstupnom areáli U. S. Steelu 89 dobrovoľných darcov krvi. Išlo o zamestnancov spoločnosti, ale aj dobrovoľníkov spomedzi širokej verejnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Marta Csergeová.